رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۹
  • کد خبر : ۶۶۰۳
  • مشاهده :66 views
1771838_817
دبیر ستاد مردمی جشنواره جایزه بین‌المللی «باروت خیس» خبر داد

فعال شدن کمیته حقوقی جشنواره « باروت خیس»

به گزارش ستاد خبری ششمین جایزه بین المللی باروت خیس، میکائیل دیانی دبیر ستاد مردمی جشنواره جایزه بین‌المللی «باروت خیس» در ادامه این نشست خبری گفت: ما از ۲۲ بهمن سال گذشته رأی‌گیری را برای نامزدهای این جشنواره آغاز کردیم و در همان روز اول بیش از ۲۰۰ هزار نفر به نامزدهای جشنواره رأی دادند. […]

به گزارش ستاد خبری ششمین جایزه بین المللی باروت خیس، میکائیل دیانی دبیر ستاد مردمی جشنواره جایزه بین‌المللی «باروت خیس» در ادامه این نشست خبری گفت: ما از ۲۲ بهمن سال گذشته رأی‌گیری را برای نامزدهای این جشنواره آغاز کردیم و در همان روز اول بیش از ۲۰۰ هزار نفر به نامزدهای جشنواره رأی دادند.

وی افزود: فلسطین، سوریه، عراق، لبنان، هند، افغانستان، یمن و ایران کشورهایی هستند که این جشنواره در آنها برگزار و به نامزدها رأی داده شده است. دو کشور نیز به دلایل مشکلات امنیتی تا به امروز نتوانسته‌اند در رأی‌گیری شرکت کنند که احتمالاً طی امروز و فردا این مشکل حل خواهد شد.

دبیر ستاد مردمی جشنواره جایزه بین‌المللی «باروت خیس» با بیان اینکه تا به امروز میلیون نفر در رأی‌گیری جشنواره شرکت کرده‌اند، گفت: انشاالله در مراسم اختتامیه کمیته حقوقی جشنواره فعال خواهد شد تا بتوانیم موضوع شکایت از چهره‌های منفور و مستکبر را در دادگاه‌های بین‌المللی پیگیری کنیم.

دیانی ادامه داد: تلاش داریم از چهره‌های فرهنگی و هنری که در حوزه استکبار ستیزی کار کرده‌اند همچون آقایان نادر طالب‌زاده، شجاعی طباطبایی، قره‌باغی، طالبی و سیروس مقدم تقدیر کنیم.

وی افزود: اختتامیه جشنواره ۲۵ تیرماه در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد و در این مراسم از سفرا و مسئولین مختلف دعوت شده است. همزمان این مراسم در فلسطین هم برگزار می‌شود.

دبیر ستاد مردمی جشنواره جایزه بین‌المللی «باروت خیس» تأکید کرد: ذیل این جشنواره کارگروه‌های مختلفی تشکیل خواهد شد که بر همین اساس میهمانان مختلفی هم در برنامه خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: سفرای کشورهای عراق، سوریه، لبنان، شیلی، برزیل، بولیوی، آفریقای جنوبی، یمن، مسئول جهاد اسلامی فلسطین و جنبش حماس از جمله میهمانانی هستند که برای حضور در این جشنواره از آنها دعوت شده است.

وی گفت: از وزیر امور خارجه هم برای شرکت در مراسم دعوت کردیم و از ابتدا تلاش داشتیم مسئولان دیپلماسی را با خود همراه کنیم و امیدواریم با حضور وزیر خارجه در این مراسم دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با جشنواره همراه شود.

وی گفت: ما باید بتوانیم یک وحدت و انسجام ایجاد کنیم و یک نگاه تهاجمی نسبت به مستکبران داشته باشیم. برای همین در این جشنواره این موضوع یکی از مسائلی است که پیگیری خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به سکوت دستگاه دیپلماسی در برخی مسائل بین‌المللی گفت: مسئولین کشور بایستی نسبت به دشمنان مواضع محکم‌تری داشته باشند و یکی از اهداف ما در این جشنواره پیگیری این مسئله خواهد بود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه