رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • کد خبر : ۶۵۰۵
  • مشاهده :91 views
golestanema5
سومین جایزه باروت خیس از آن چه کسی بود؟

رسوا کردن توهین کنندگان به اسلام یکی از ویژگی های سومین جایزه باروت خیس بود

سومین جایزه بین المللی باروت خیس، با رای مستقیم مردم، فردی مستکبری همچون مانوئل والس نخست وزیر وقت فرانسه را به خاطر توهین به اعتقادات ادیان الهی به عنوان نفر نهایی دریافت جایزه باروت خیس معرفی کرد، چرا که فرانسوی ها ادعا دارند در کشورشان، آزادی اندیشه و حقوق انسانی وجود دارد اما به مقدسات مسلمانان توهین می کنند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی باروت خیس، جایزه بین‌المللی «باروت خیس» با ابتکار گروهی از جوانان انقلابی از سال ۹۱ آغاز شد. این جایزه برای کسانی که به دلیل شدت عداوت نسبت به حقیقت تعادل خود را از دست داده و یا رفتار و سخن ناخودآگاه به نفع نظام اسلامی اقدام می‌کنند، در نظر گرفته شده است و همه ساله به منفورترین چهره سیاسی مستکبران عالم، اهدا می گردد.
این جایزه در سال ۱۳۹۱ (باروت خیس ۲۰۱۳) به میشل اوباما همسر رئیس جمهور آمریکا اهدا شد. علت این انتخاب هم اهدای جایزه اسکار به فیلم ضد ایرانی آرگو بود. در حالی که کاخ سفید ادعا می کرد جایزه های هنری آمریکا از جمله اسکار، سیاست زده نیستند. در سال ۱۳۹۲ (باروت خیس ۲۰۱۴) به کاترین اشتون و تریا کرونبرگ، جایزه مشترکی اعطا شد. دلیل این انتخاب هم جلسه پنهانی این افراد با نسرین ستوده و جعفر پناهی و اهدای جایزه آزاداندیشی ساخاروف به آن‌ها بود. در حالی که این دو فرد، دلایل دیگری را برای ورودشان به ایران ذکر کرده بودند.
لحظه شماری برای معرفی نامزدهای سومین جایزه باروت خیس
سال ۹۳ با نزدیکی به اختتامیه جشنواره بین المللی باروت خیس که در اسفند ماه قرار بود که برگزار شود، اخبار مربوط به اهدای جایزه بین المللی باروت خیس داغ تر می شود؛ جایزه ای که طعم جایزه “تمشک طلایی” را می داد و بار اول به میشل اوباما و بار دوم به خانم ها کاترین اشتون و تاریا کرونبرگ به دلیل اینکه ناخواسته به نفع جمهوری اسلامی ایران در راستای اثبات واقعیت قدمی برداشتند، اهدا شد و اینک در آستانه اهدای سومین جایزه بین المللی باروت خیس قرار داشتیم.

200040
تا اواخر تابستان ماه، مسئولان برگزاری جشنواره باروت خیس هنوز خبری مبنی بر معرفی نامزدهای احتمالی سومین جایزه بین المللی باروت خیس اعلام نکرده بودند اما این موضوع در حال بررسی بود و به نظر می رسید حوادثی همچون حمله ناجوانمردانه رژیم غاصب و جعلی صهیونیست به مردم و کودکان مظلوم غزه از نگاه شورای سیاست گذاری جشنواره باروت خیس در آن سال، به دور نخواهد ماند تا اینکه اواخر اوایل زمستان ۹۳، ستاد جشنواره باروت خیس، اطلاعیه ای در خصوص کاندیداهای این دوره از جشنواره منتشر کرد.

اطلاعیه سومین جایزه بین المللی باروت خیس ۲۰۱۵

ستاد مردمی سومین جایزه بین المللی باروت خیس طی انتشار بیانیه ای نامزدهای دریافت جایزه بین المللی باروت خیس ۲۰۱۵ را معرفی کرد.در این بیانیه آمده بود:
بسم الله الرحمن الرحیم

این نکته را امروز، کودکان هم می دانند. همه آموخته ایم که هر چیزی در جهان هستی، صورتی دارد و معنایی و چه بسا، معنا و ذات یک شیء هرگز بر ما آشکار نگردد. اما ناگفته پیداست، هر آینه که حقیقت چیزی آشکار شود، چیزی جز حیرت برای ما باقی نمی ماند. حیرتی که منشاء آن، این همه تفاوت است بین صورت و معنی و این همان دروغ است در عصر ما.

دروغ هایی که دشمنانِ به ظاهر دوست، برای ما ساخته  اند. ساخته اند برای بقایشان و رشدشان. پشه ای که شبانه، آن گاه که همه در خوابند، آرام از گوشه ای بیرون می جهد و خون دیگران را می مکد و آن حشره ای که برگ های سبز و سرزنده را به اسکلتی خشک بدل می کند برای بقای خود، همه چیز را نابود می کند. بی  آنکه کسی را متوجه خود کند. این پشه ها و حشرات، با همه ی کوچکی و ناچیزی چه بسا برای انسان هایی الگویی مادام العمر شده اند. ماحصل این آموزه ها، حشراتی هستند «انسان نما» که هیچ گاه سیر نمی شوند و همیشه، چیزهایی را برای صاحب شدن، در ذهن دارند.

 

اکنون در جهانی زندگی می کنیم که همه چیز در ظاهر دوستانه و صلح طلبانه است. اما آن دم که آفتاب فرو می نشیند و شب فرا می رسد سر و کله ی پشه ها و حشرات پیدا می شود. و حقیقت جهان آنگاه آشکار می شود که می بینی، رفتارها دوگانه است. در صورت چیزی دیگر و در حقیقت چیزی دیگر.

کشورهای استعماری و دولت  های استکباری، همه شب و روزشان، به مثابه ی دوزخ و بهشت است. روز را صلح طلبانه به پایان می رسانند و شب را ددمنشانه آغاز می کنند. و تنها آنهایی این رفتار دوگانه را می بینند که بینشی عمیق را سرلوحه ی قضاوتشان قرار داده باشند. به عبارتی: افرادی که سرد و گرم دیده باشند. شب و روز را دیده باشند.

امسال نیز در سایه ی لطف و رحمت الهی، سومین تندیس باروت خیس را تقدیم می کنیم به همه کسانی که صورت و معنی شان با هم از زمین تا آسمان فاصله دارد. در دو سال گذشته، آدم هایی نامزد جایزه شدند که از الگوهای خونخوار خود، بسیار آموخته بودند؛ گویی سیری ناپذیر بودند.

در جایزه امسال، پس از بررسی نتایج نظرسنجی ها، پنج نفر دیگر نامزد شده اند. گرچه همه می دانیم این پنج نفر، تنها پنج نمونه ی دم دستی از این خیل بسیار زیاد است. هرچند روز به روز، نیّات واقعی خونخواران و زورگویان بیشتری در برابر مردم حقیقت طلب، برملا می شود.

نامزدهای این دوره:

بنیامین نتانیاهو: به دلیل کشتار ۵۷۸ کودک ظرف مدت ۵۱ روز، بر خلاف ظاهر صلح طلبانه ای که در مجامع عمومی دارند.

جان مک کین: به دلیل حمایت علنی از گروه های تروریستی داعش، القاعده، النصره و … در حالی که مدعی مبارزه با تروریسم هستند.

دیوید کامرون: به خاطر اهانت هایی که به رییس  جمهور کشورمان داشته اند، در حالی که در ظاهر امر، همه جا از دموکراسی سخن می گویند.

مانوئل والس: به خاطر توهین به اعتقادات ادیان الهی، در حالی که ادعا دارند در فرانسه، آزادی اندیشه و حقوق انسانی وجود دارد.

کلودیا روت: به دلیل آشکار کردن رابطه عوامل جریان فتنه سال ۸۸ و جریان استکباری ، در حالی که در گذشته ، ادعایشان چیزی برخلاف این بود .

در سومین تندیس باروت خیس، در یک اقدام بی سابقه، قصد داریم از بین این پنج نامزد، با انتخاب مستقیم مردم فهیم جمهوری اسلامی ایران و همه کسانی که در جهان، تشنه ی حقیقتند یک نفر را به عنوان «شایسته ی تندیس باروت خیس» برگزینیم. هرچند همه ی این پنج نفر، به دلیل آرای بسیار بالا، شایسته ی این تندیس هستند.

دلیل انتخاب نامزدها

بنیامین نتانیاهو به دلیل کشتار ۵۷۸ کودک ظرف مدت ۵۱ روز، بر خلاف ظاهر صلح طلبانه‌ای که در مجامع عمومی دارد، جان مک کین به دلیل حمایت علنی از گروه‌های تروریستی داعش، القاعده، النصره و … در حالی که مدعی مبارزه با تروریسم است، دیوید کامرون به خاطر اهانت هایی که به رئیس‌جمهور کشورمان داشته، در حالی که در ظاهر امر، همه جا از دموکراسی سخن می‌گوید، مانوئل والس به خاطر توهین به اعتقادات ادیان الهی در حالی که ادعا دارد در فرانسه، آزادی اندیشه و حقوق انسانی وجود داردو کلودیا روت به دلیل آشکار کردن رابطه عوامل جریان فتنه سال ۸۸ با جریان استکباری در حالی که در گذشته، ادعایش چیزی برخلاف این بود  نامزدهای این دوره جایزه باروت خیس بودند.

آغاز رای گیری
از آنجا که کاندیداهای این جایزه با رأی مستقیم مردم انتخاب می‌شوند، با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط ستاد مردمی جایزه بین‌المللی باروت خیس و برپایی حوزه انتخابیه‌ای در حاشیه راهپیمایی ۲۲بهمن امسال، کاندیدای نهایی به رأی مردمی گذاشته شدندو  این حوزه انتخاباتی واقع در خیابان آزادی، بعد از پل یادگار امام(ره)، حاشیه شمالی خیابان بود که از ساعت ۹ صبح روز ۲۲ بهمن ماه ۹۳ برپا گردید و نظرسنجی باروت خیس از طریق سایت اطلاع رسانی باروت خیس در حال برگزار بود تا اینکه بالاخره فرد نهایی با کسب بالاترین رای نهایی مشخص شد.
مراسم سومین جشنواره بین المللی باروت خیس
مراسم اختتامیه سومین جشنواره بین المللی باروت خیس، در ۲۵ اسفند ۹۵ در خرمشهر برگزار گردید. این مراسم با تلاوت قرآن کریم و به اهتزار درآوردن پرچم گنبد حرم سالار شهیدان امام حسین(ع) آغاز شد که فضای معنوی خاصی را برای حاضرین در مراسم ایجاد کرد.
سیدمحمدیاشار نادری، دبیر جشنواره جایزه بین‌المللی باروت خیس در این مراسم، بیانیه سومین جایزه بین‌المللی باروت خیس را برای حاضرین مراسم قرائت کرد و با حضور مسئولان لشکری و کشوری و پدر شهید احمدی‌روشن در روی سن، کاندید نهایی جایزه باروت خیس معرفی شد و تندیس این جایزه به مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه به عنوان احمق‌ترین سیاستمدار سال، اهدا شد.
بنا بر این گزارش، مانوئل والس، نخست‌وزیر فرانسه به خاطر توهین به اعتقادات ادیان الهی، در حالی که ادعا دارند در فرانسه، آزادی اندیشه و حقوق انسانی وجود دارد از میان کاندیدایی همچون بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم جعلی صهیونیست، جان مک کین، عضو سنای آمریکا، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس و کلودیا روت، نائب رئیس مجلس آلمان به عنوان نفر نهایی سومین جایزه بین‌المللی باروت خیس با رأی مردمی انتخاب شد و این جایزه را از آن خود کرد.
پس از اینکه برگزیده جایزه باروت خیس اعلام شد، شعار «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر فرانسه» در سالن برگزاری مراسم طنین‌انداز شد.

27_8
در این مراسم پدر شهید مصطفی احمدی روشن که برای معرفی منتخب باروت خیس به روی سن رفته بود با معرفی مانوئل والس نخست وزیر فرانسه به عنوان احمق‌ترین سیاستمدار سال جایزه باروت خیس را به وی اهدا کردند و توهین به مقدسات میلیون‌ها مسلمان، علت اهدای این جایزه بود.
براساس اعلام مجری برنامه قرار شد دو تن از دانشجویان به نمایندگی، تندیس باروت خیس را به سفارت فرانسه برای اهدا به نخست وزیر این کشور تحویل دهند.

جایزه خرس طلایی نصیب دیتر کاتلیس

ابتکار جدیدی که در سومین جشنواره باروت خیس در نظر گرفته شده بود، اعطای جایزه خرس طلایی به کسی است که با اقدامات خود در سال گذشته هنر را بی‌اعتبار کرده بود.
جایزه خرس طلایی سال ۹۳ به اتفاق آراء به دی‌تر کاتلیس مدیر جشنواره فیلم برلین که یک فیلم ضدایرانی را به عنوان اثر بر‌تر انتخاب کردند تعلق گرفت.

40_4
طراحی این تندیس، یک خرس طلائی است. خرس طلایی یکی از نمادهای کشور آلمان است و فردی که بر خلاف جهت، خرس طلایی را حرکت می دهد در حقیقت تلاش می کند که با قلاده ای که به گردن دارد، مسیر این خرس طلایی را به انحراف بکشاند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه