رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • کد خبر : ۶۳۲۶
  • مشاهده :90 views
2219636
دلایل کاندیداتوری «نیکی هیلی» در جشنواره "باروت خیس" چیست؟

«نیکی هیلی»؛حامی سرسخت کشتار کودکان و زنان بی گناه فلسطینی و یمنی

سفیر ایالات متحده امریکا در سازمان ملل متحد به دلیل حمایت های بی دریغش از کشتار زنان و کودکان بی گناه فلسطینی و یمنی به عنوان کاندیدای ششمین جایزه بین المللی باروت خیس معرفی شده است.

به گزارش ستاد خبری ششمین جایزه بین المللی باروت خیس، مردم ایران نشان داده اند که دشمن شناس هستند و به موقع پردۀ تزویر ریاکاران را کنار می زنند تانور حقیقت بر دلهای عاشقان بصیرت بتابد و باید گفت که جایزه بین المللی باروت خیس در راستای بصیرت افزایی قدم های مهمی برداشته است و این اقدامات می تواند در هر چه بیشتر رسوا نمودن چهره های استکباری موثر باشد.
جایزه باروت خیس با ذره بین خاص خودش، نشان می دهد که هدف اصلی استکبار چیست و آن را بزرگ نمایی می کند تا همه ملت ها بدانند که آمریکا دست دوستی به هیچ کشوری نمی دهد و اگر چنین سیاستی را هم در پیش بگیرد، در راستای منافع شخصی خود است.
نیکی هیلی سفیر ایالات متحده امریکا در سازمان ملل متحد،به پاس حمایت از کشتار مردم مظلوم یمن توسط آل‌سعود و حمایت سرسختانه از جنایات رژیم صهیونیستی به عنوان کاندیدای دریافت ششمین جایزه بین المللی باروت خیس معرفی شده است و می تواند در صورت کسب بالاترین رای مردمی، برنده نهایی ششمین جایزه بین المللی باروت خیس باشد.
بیست و سوم آذرماه، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل در نیویورک، برخی بقایای ادعایی از یک موشک را که به قول خودش «مدارک محکم» مبنی بر اشاعه تسلیحات از سوی ایران بودند را به نمایش گذاشت و از جامعه بین المللی خواست تا به جبهه متحد برای ایستادگی در برابر این «تهدید جهانی» بپیوندد.
سخنان «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل فاقد سند بود و اگر قرار است با سند چیزی را ثابت کنند بمب های خوشه ای آمریکا در خیابان های صنعا سندی قوی تر است که دخالت آمریکا را در وضعیتی که علیه مردم یمن ایجاد شده، نشان می دهد. مردم یمن امروز در محاصره و بمباران قرار دارند و همه این اقدام ها با پشتیبانی، همکاری و حمایت آمریکا از عربستان سعودی انجام می شود و نیکی هیلی به جای زدن این حرف های بیهوده، باید جوابگوی افکار عمومی باشد که چرا کشورش از عربستان در جهت کشتار مردم مظلوم یمن حمایت می کند؟
چند روز گذشته بود که دانشجویان «دانشگاه هیوستن» آمریکا با انتقاد از سیاست های «نیکی هیلی» نماینده این کشور در سازمان ملل در حمایت از رژیم صهیونیستی، نه تنها به او اجازه سخنرانی ندادند، بلکه شعارهای اعتراض امیز سردادند.دانشجویان با شعارهای خود سخنرانی نیکی هیلی را قطع و او را به علت حمایت هایش از اسرائیل، جنایتکار توصیف کردند.معترضان که پرچم های فلسطین را در دست داشتند، خطاب به هیلی فریاد می زدند: دستان تو به خون آغشته است.
در بخشی از این دانشجویان معترض آمده است که نیکی هیلی از همه توان خود برای جلوگیری از تحقیقات کمیته حقوق بشر سازمان ملل درباره جنایت های اسرائیل در نوار غزه استفاده کرد و سابقه طولانی در ساکت کردن صداهای اعتراض به اقدامات وحشیانه اسرائیل علیه فلسطینی ها دارد.
ششمین جایزه باروت خیس به این دلایل می تواند مستحق نیکی هیلی باشد که وی پس از تصدی سمت نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل از ژانویه ۲۰۱۷ تاکنون بارها اعلام کرده است «دولت جدید آمریکا بدرفتاری با اسرائیل را برنمی تابد» و از سوی دیگر، وی با حمایت های خود از رژیم آل سعود، نشان داده است که بویی از انسانیت نبرده است و کشتار مردم مظلوم فلسطین و همچنین مردم بی گناه یمن، برای این کشور اهمیتی ندارد و شیطان بزرگ به عنوان کشوری که امپراطوری جهان را در تصورات خود می پروراند، فقط اهداف و منافع خود در جهان را مد نظر دارد و در این راه، ریختن خون کودکان، زنان و مردم بی گناه برایشان اهمیتی ندارد و از طرفی دیگر، امریکا مدعی رعایت حقوق بشر است…
نیکی هیلی، یکی از کاندیدای دریافت جایزه باروت خیس است و به زودی مشخص می شود که آیا وی دریافت کننده ششمین جایزه بین المللی باروت خیس است یا رقیب هایش یعنی ترامپ و نتانیاهو به عنوان چهره های استکباری و مزدور درجهان، جایزه منفهورترین چهره سیاسی جهان را از آن خود خواهند کرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه