رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۴:۲۱
  • کد خبر : ۶۰۹۵
  • مشاهده :76 views

چرا عادل الجبیر یکی از کاندیدای دریافت جایزه باروت خیس است؟/ افشاکننده روابط عربستان و رژیم کودک کش صهیونیستی

پنجمین جشنواره جایزه بین المللی باروت خیس به دلیل افشای روابط و تعامل بین عربستان و اسرائیل توسط عادل الجبیر وزیر امورخارجه عربستان، این فرد را یکی از کاندیدای دریافت جایزه بین المللی باروت خیس اعلام کرده است. به گزارش ستاد خبری پنجمین جایزه بین المللی باروت خیس، سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در واشنگتن، وزیر […]

پنجمین جشنواره جایزه بین المللی باروت خیس به دلیل افشای روابط و تعامل بین عربستان و اسرائیل توسط عادل الجبیر وزیر امورخارجه عربستان، این فرد را یکی از کاندیدای دریافت جایزه بین المللی باروت خیس اعلام کرده است.
به گزارش ستاد خبری پنجمین جایزه بین المللی باروت خیس، سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در واشنگتن، وزیر خارجه رژیم سعودی را مهمان دایمی همۀ ضیافت‌های خود در پایتخت آمریکا نامید.
مایکل اورن سفیر پیشین صهیونیست‌ها در واشنگتن و نماینده کنونی کنست، در کتاب جدید خود به این نکته اشاره کرده است که عادل الجبیر، سفیر وقت سعودی در آمریکا و وزیر خارجه کنونی عربستان، در تمامی مهمانی‌هایی که وی  در مناسبت های مختلف ترتیب می داده، شرکت داشته است.
رأی الیوم با اشاره به این تصریح سفیر صهیونیست، آورده است: روابط ریاض-تل‌آویو، سرّی است که هر روز بیش از پیش از پرده برون می افتد، به ویژه پس از آن که “دوری گولد” مدیرکل وزارت خارجه اسرائیل با “انور عشقی”، ژنرال کهنه‌کار سعودی و نزدیک به خاندان حاکم، بارها دیدار داشته است.
این روزنامه در ادامه از قول دکتر “عوفر یسرائیلی” کارشناس روابط خارجی در دانشکده ارتش رژیم اشغالگر و اتاق فکر نیروی هوایی این رژیم آورده است: چالشی که در پی اعدام شیخ نمر توسط سعودی ها بین ریاض و تهران پدید آمده، فرصت بسیار مناسبی است که اسرائیل باید آن را غنیمت بشمارد تا منافع خود در خاورمیانه را تثبیت کند، به ویژه در شرایطی که عربستان و اسرائیل در چندین عرصه با هم منافع مشترک دارند.
اگر بخواهیم به بیان دیدارهای سری ومحرمانه انجام شده میان صهیونیست ها و سعودی ها طی سال های اخیر بپردازیم، تاریخی سرشار از ملاقات ها میان عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی را ملاحظه خواهیم کرد.
در ماه مارس ۲۰۰۷ رسانه ها خبری را منتشر کردند که از ملاقات “عادل الجبیر”، سفیر عربستان سعودی در آمریکا با “افرایم سنیه”، معاون وقت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پرده برمی داست. این ملاقات در چارچوب دیدارهای سه جانبه میان عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی در خصوص طرح صلح اعراب – اسرائیل که عربستان سعودی پیشنهاد دهنده آن بود، انجام شد. این دیدار اندکی قبل از نشست سران اتحادیه عرب رخ داد.
مسئولان سعودی بسان همیشه این خبر را نفی و اعلام کردند که این گزارش ها صحت ندارد. اما روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت تأکید کرد: “دیوید ولش”، رئیس بخش خاورمیانه وزارت خارجه آمریکا این دو نفر را گردهم آورده تا با هم گفت‌وگو کنند. به گفته این روزنامه سنیه با جبیر- که یکی از افراد بسیار نزدیک پادشاه عربستان سعودی به شمار می آید- دست داده و به او گفته است: من از ملاقات رو در رو با شما خوشحال هستم … برای مشکلات موجود در منطقه ما چه اتفاقی خواهد افتاد؟
جبیر نیز در پاسخ می گوید: امیدوارم حل مشکلات موجود در هفته های آتی در مسیر درست آن قرار گیرد. این دیدار نخستین دیدار انجام شده میان سعودی ها و صهیونیست ها نبود، بلکه قبل از آن ملاقات های زیادی میان دو طرف انجام شده بود.
پنجمین جشنواره جایزه بین المللی باروت خیس به دلیل افشای روابط و تعامل بین عربستان و اسرائیل توسط عادل الجبیر وزیر امورخارجه عربستان، این فرد را یکی از کاندیدای دریافت جایزه بین المللی باروت خیس اعلام کرده است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه