رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
  • کد خبر : ۵۹۲۳
  • مشاهده :76 views

گودرزی: سیاست مدارانی که دنبال رابطه با غرب اند اساسا مفهوم دشمن را درک نمی کنند

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی گفت: برخی از سیاستمداران که تمایل به برقراری رابطه با آمریکا دارند، مبانی فکری و خط مشی خود را از غرب گرفته اند و لذا با این مبنای غلط نمی توانند اردوگاه حق و باطل را از هم تمیز دهند. این سیاستمداران نام امام و رهبری را مدام بر سر زبان […]

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی گفت: برخی از سیاستمداران که تمایل به برقراری رابطه با آمریکا دارند، مبانی فکری و خط مشی خود را از غرب گرفته اند و لذا با این مبنای غلط نمی توانند اردوگاه حق و باطل را از هم تمیز دهند. این سیاستمداران نام امام و رهبری را مدام بر سر زبان دارند اما به علت خط مشی غرب گرایانه، وجود چیزی به نام دشمن را درک نمی کنند.
داود گودرزی، سرپرست سازمان بسیج دانشجویی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره باروت خیس گفت: استکبار ستیزی یک شعار بی محتوا نیست و نمی توانیم آن را کنار بگذاریم. استکبار ستیزی نفی ظلم و مقابله با ظالم است. لذا برای قبول اسلام ناب باید شعار استکبار ستیزی را نیز بپذیریم. نمی توانیم ادعا کنیم که مسلمان هستیم ولی استکبار ستیزی را قبول نداریم. استکبار ستیزی یک مبنای قرآنی است.
گودرزی با اشاره به هویت انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب یک هویتی دارد که با آن در جهان شناخته شده است. این هویت ضد استکباری و استقلال طلبی است که ما را در میان مستضعفان دنیا سر بلند کرده است و اگر این رویکرد را کنار بگذاریم، بدون شک انقلاب شکست می خورد. این قدرت نرم ایران است که ما را در تمامی مسائل منطقه دخیل کرده است. اگر شعار استکبار ستیزی را کنار بگذاریم، دیگر این قدرت نرم را نخواهیم داشت.
سرپرست سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: اگر تنها به عقل دنیوی خود نیز متکی باشیم، نباید با استکبار رابطه حسنه برقرار کنیم و نباید شعار استکبار ستیزی را کنار بگذاریم. آمریکا تمام دنیا نیست و ایران می تواند با کشورهای دیگر تعامل داشته باشد و پیشرفت کند. از طرف دیگر هیچ دست دوستی از سوی آمریکا به سمت ما دراز نشده است.
وی افزود: می توان از جنایات آمریکا در حق مردم ایران کتاب ها نوشت. آیا با این کشور که تماما به دنبال ضربه زدن به ایران است می توان تعامل داشت. این عقل و تجربه ماست که نمی گذارد دشمنی های آمریکا را نادیده بگیریم.
گودرزی با نفی نگاه غربگرایانه در برقراری ارتباط با آمریکا تبیین کرد: برخی از سیاستمداران که تمایل به برقراری رابطه با آمریکا دارند، مبانی فکری و خط مشی خود را از غرب گرفته اند و لذا با این مبنای غلط نمی توانند اردوگاه حق و باطل را از هم تمیز دهند. این سیاستمداران نام امام و رهبری را مدام بر سر زبان دارند اما به علت خط مشی غرب گرایانه، وجود چیزی به نام دشمن را درک نمی کنند.
وی ادامه داد: دشمن شناسی در سیره امام ورهبری مشخص است. اما عده ای با همین مبنای غلط وجود دشمن را نمی پذیرند. با همین مبنای غلط منکر تمامی نمادهای اسلامی از جمله حجاب و قصاص می شوند زیرا مبنایشان غلط است.
سرپرست سازمان بسیج دانشجویی در رابطه با نفوذ دشمن در لایه های اجتماعی گفت: دشمن همواره تلاش می کند تا مردم را از دین جدا کند زیرا می داند که دین عامل پیوند مردم و رهبری است و تلاش می کند با ترویج بی دینی در میان ایرانیان، این پشتوانه مهم را از نظام بگیرد. دشمن تلاش می کند تا با جایگزین کردن اخلاق سکولار و عرفان های کاذب، یک دین تقلیل یافته و انحرافی را به مردم تزریق کرده تا اینگونه به دیانت مردم ضربه وارد سازد.
وی قسمتی دیگر از نفوذ را در افکار عمومی مردم دانست و افزود: دشمن تلاش می کند تا مردم در باورها و اعتقادات طبقه متوسط به گونه ای تاثیر گذارد که رفتار و گفتارآنها آنگونه ای شود که دشمن می خواهد. آنها تلاش می کنند این طبقه متوسط را الگوی جامعه قرار دهند تا دیگر آحاد جامعه نیز از همین افراد پیروی کنند.
گودرزی در پایان تاکید کرد: اگر انقلاب را دوست داریم، باید گفتمان انقلابی را گسترش دهیم. طرح مباحثی مانند سبک زندگی و روحیه انقلابی برای جلوگیری از همین فعالیت های دشمن است.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه