رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
  • کد خبر : ۵۹۴۴
  • مشاهده :64 views

مطهرنیا: نتیجه باروت خیس بیشتر شدن اختلاس و فساد در جامعه است

یک استاد دانشگاه اظهار داشت: اگر اقدام “حذف فرمایشی” را می خواهید مورد تقبیح قرار دهید، حذف فرمایشی در تمامی نقاط جهان حتی تهران را مذمت کنید. چرا تلاش نمی کنید با دانایی دادن به مردم آنها را آگاه کنید. نتیجه این فعالیت های فرهنگی انحرافی، بیشتر شدن اختلاس و فساد در جامعه است. مهدی […]

یک استاد دانشگاه اظهار داشت: اگر اقدام “حذف فرمایشی” را می خواهید مورد تقبیح قرار دهید، حذف فرمایشی در تمامی نقاط جهان حتی تهران را مذمت کنید. چرا تلاش نمی کنید با دانایی دادن به مردم آنها را آگاه کنید. نتیجه این فعالیت های فرهنگی انحرافی، بیشتر شدن اختلاس و فساد در جامعه است.
مهدی مطهرنیا استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس، با انتقاد از جشنواره باروت خیس گفت: انسان نباید خود را در جایگاه قضاوت قرار دهد و شخصیت های مختلف را قضاوت کند. متاسفانه شما در کارهای فرهنگی تلاش می کنید تا با نفی دیگران به اثبات خود بپردازید که این روشی اشتباه است.
وی با اشاره به انطباق این جشنواره با اختتامیه سرزمین نور تصریح کرد: راهیان نور همواره باید به سوی نور حرکت کنند و نباید به نفی نور بپردازند. افراد منفور خود در لایه های مختلف مردم شناخته می شوند و مردم از آنها دوری می کنند.
این استاد دانشگاه اظهار داشت: اگر اقدام “حذف فرمایشی” را می خواهید مورد تقبیح قرار دهید، حذف فرمایشی در تمامی نقاط جهان حتی تهران را مذمت کنید. چرا تلاش نمی کنید با دانایی دادن به مردم آنها را آگاه کنید. نتیجه این فعالیت های فرهنگی انحرافی، بیشتر شدن اختلاس و فساد در جامعه است.
مطهرنیا رسانه را ابزار انتقال ارزش ها دانست و خاطر نشان کرد: فیلم، تئاتر و رادیو ابزاری برای انتقال فرهنگ است. این ابزار در خدمت گسترش فرهنگ قرار دارد و ما نیز از این ابزار برای گسترش فرهنگ خود استفاده می کنیم.
وی ادامه داد: جهان مملو از فرهنگ هایی است که با ابزار مختلف در حال گسترش خود هستند. گاهی این فرهنگ ها در اصطکاک با یکدیگر قرار می گیرند. اگر این اصطکاک همراه با ضربه زدن به یکدیگر باشد، تهاجم محسوب می شود ولی اگر گسترش فرهنگی صورت گیرد، یک تعامل فرهنگی است.
مطهرنیا در پایان گفت: اگر ما نیز برای گسترش فرهنگ خود به دنیا دروغ بگوییم، در فرهنگ خود مهاجم محسوب می شویم و اگر غرب در القای دموکراسی به دیگران در پی سلطه جویی بر آنها باشد، مهاجم محسوب می شود.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه