رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۰
  • کد خبر : ۵۹۳۲
  • مشاهده :86 views

زارعی: هیچکدام از نامزدهای امسال باروت خیس شایسته دریافت این جایزه نبودند

زارعی تاکید کرد: جایزه باروت خیس می بایست به رئیس فرقه وهابیت تعلق می گرفت. اگر رئیس فرقه وهابیت از بین برود، موقعیت های بسیاری بار اسلام ناب محمدی به وجود می آید. سعد الله زارعی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: برخی از […]

زارعی تاکید کرد: جایزه باروت خیس می بایست به رئیس فرقه وهابیت تعلق می گرفت. اگر رئیس فرقه وهابیت از بین برود، موقعیت های بسیاری بار اسلام ناب محمدی به وجود می آید.
سعد الله زارعی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: برخی از سیاستمداران داخلی تلاش می کنند تا قضایای منطقه ای را از دید آمریکا ببینند و آن را توجیه کنند. برای مثال هنگامی که عربستان سعودی با تجهیزات و ادوات جنگی آمریکایی به کشور یمن حمله می کند و هزاران انسان بی گناه را می کشد، یک اقدام قابل قبول انجام داده است زیرا تحت فشار منطقه ای قرار گرفته است ولی زمانی که جمهوری اسلامی به سوریه در دفاع از تروریست ها کمک می کند، این اقدام دخالت در این کشور محسوب می شود.
وی ادامه داد: زمانی که جمهوری اسلامی ایران به حزب الله لبنان کمک می کند، برخی شبه روشنفکران با دیدگاه آمریکایی این اقدام را نقد می کنند و منتقد عملکرد ایران می شوند.
این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: می توان گفت این شبه روشنفکران برای آمریکا هویت فرامرزی قائل اند و برای ایران یک هویت فرومرزی، در صورتی که این هویت فرومرزی نه تنها با اسلام و عقاید دینی، بلکه با هویت ایرانی ما نیز در تداخل است.
زارعی با اشاره به کشورهای جنوب شرق آسیا گفت: بسیاری از این کشورها که آمار های اقتصادی خوبی دارند، در وضع اقتصادی خوبی به سر نمی برند. این آمارها شاخص عدالت اجتماعی را کاهش داده و مردم را تهی دست ساخته است. آمریکا به نفوذ درسیستم مالی و بورس این کشور توانسته این کشور ها را تحت کنترل خود قرار دهد و هر وقت که بخواهد با جابه جایی چند شاخص تمامی سیستم مالی این کشور را بهم بریزد.
وی ادامه داد: امروزه بسیاری از ملت های جهان به عزت و استقلال ایران غبطه می خورند. این ایران است که برای این کشورها باید الگو قرار گیرد. متاسفانه برخی روشنفکران دوست دارند ایران را شبیه مالزی کنند در حالی که وضعیت مالزی در داخل چندان مساعد نیست.
زارعی هیچ کدام از گزینه های باروت خیس را برای دریافت این جایزه مناسب ندانست و گفت: این جایزه باید به رئیس فرقه وهابیت تعلق گیرد. اگر رئیس فرقه وهابیت از بین برود، موقعیت های بسیاری بار اسلام ناب محمدی به وجود می آید.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه