رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۶
  • کد خبر : ۵۹۳۸
  • مشاهده :86 views

جوکار: دولت روحانی اساسا خود را مسئول فرهنگ در کشور نمی داند

نماینده مردم یزد گفت: دولت یازدهم خود را مسئول فرهنگ در کشور نمی داند و تا زمانی که این نگاه در دولت وجود دارد، هیچ کار اساسی در حوزه فرهنگ صورت نمی گیرد. محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: دشمن در بحث نفوذ تلاش […]

نماینده مردم یزد گفت: دولت یازدهم خود را مسئول فرهنگ در کشور نمی داند و تا زمانی که این نگاه در دولت وجود دارد، هیچ کار اساسی در حوزه فرهنگ صورت نمی گیرد.
محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: دشمن در بحث نفوذ تلاش می کند تا از هر طریقی به کشور وارد شده و ایجاد شبکه نماید تا بتواند در تصمیم گیری ها بدون دخالت مستقیم، مشارکت کند و تاثیر خود را روی مسئولین نظام داشته باشد.
وی افزود: دشمن در نفوذ فرهنگی تلاش می کند تا با تغییر سبک زندگی و مدل رفتاری ما، نظام رویکردی ملت را تغییر دهد. آنها با وارد کردن برخی از شرکت های بزرگ زنجیره ای، ذائقه مردم را در تمامی ابعاد زندگی مانند تغذیه تغییر می دهند. برای مثال شرکت مک دونالد در تلاش است تا با استفاده از این روش، در کشور نفوذ کند.
نماینده مردم یزد رفتار دشمن را یک مجموعه عملکرد منسجم در تمامی زمینه ها دانست و گفت: آنها با ارائه مقالات و هیئت های علمی خود تلاش می کنند ما را مرعوب غرب سازند و جلوی پیشرفت علمی داخلی را بگیرند. از طرفی در شبکه های اجتماعی تلاش می کنند تا با ارائه مدها و الگوهای غربی، رفتار خود را برای ما الگو قرار دهند. دشمن از این طریق، تلاش می کند تا باورها و اعتقادات ما را تغییر دهد.
جوکار با اشاره به گفته های جرج بوش تصریح کرد: رئیس جمهور سابق آمریکا تلاش کرد تا الگوی جهانی سازی را در دنیا پیاده کند و دنیا را دارای یک ارزش واحد کند.
وی با انتخاب رئیس جشنواره فیلم تورنتو به عنوان منفورترین شخصیت نامزد دریافت جایزه جشنواره امسال باروت خیس گفت: آن فعالیت هایی که به تخریب ایران می پردازد، قطعا به دنبال نابودی اسلام در دنیاست.
جوکار در پایان با انتقاد از دولت در زمینه فعالیت های فرهنگی خاطر نشان کرد: دولت یازدهم خود را مسئول فرهنگ در کشور نمی داند و تا زمانی که این نگاه در دولت وجود دارد، هیچ کار اساسی در حوزه فرهنگ صورت نمی گیرد.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه