رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹
  • کد خبر : ۵۹۲۹
  • مشاهده :68 views

به جای تکرار همان کلید واژه های رهبری باید در عمل بر مبنای رهبری را به پیش برد

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با انتقاد از نحوه کار فرهنگی در میان نهادهای مردمی خاطر نشان کرد: یکی از معضلات ما این است که هنگامی که رهبری با روشنگری، یک کلید واژه از فرهنگ را به جوانان عرضه می کنند، جوانان به جای تبیین و اجرای این کلید واژه مدام به تکرار آن می پردازند […]

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با انتقاد از نحوه کار فرهنگی در میان نهادهای مردمی خاطر نشان کرد: یکی از معضلات ما این است که هنگامی که رهبری با روشنگری، یک کلید واژه از فرهنگ را به جوانان عرضه می کنند، جوانان به جای تبیین و اجرای این کلید واژه مدام به تکرار آن می پردازند تا به نوعی این کلید واژه کارکرد خود را از دست بدهد.
مجتبی رئیسی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: مبارزه با استکبار هیچ گاه فراموش شدنی نیست. اگر هر لحظه در مبارزه با استکبار دچار رکود شویم، استکبار بر ما غلبه پیدا می کند. در قضایای مشروطه و ملی شدن صنعت نفت، ابتدا استکبار خود را با خوش رویی به ما نزدیک کرد ولی سپس پاتک خود را پیاده و علیه دولت مصدق کودتاه کرد.
وی افزود: مردم به مسئولین و حاکمان خود نگاه می کنند. اگر مسئولین روحیه ضد استکباری و انقلابی داشته باشند، این روحیه به آحاد مردم نیز تسری پیدا می شود.
دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در رابطه با نفوذ خاطر نشان کرد: استکبار در ابتدا با لشکر کشی و تصرف یک کشور سعی در گسترش مستعمره های خود داشت. بعد از مدتی سلطه طلبان دنیا با قرار دادن چند نفوذی به عنوان حاکمان آن کشورها تلاش می کردند آن کشور را زیر سلطه خود نگاه دارند. برای مثال رضا خان را در ایران به عنوان نفوذی خود قرار داد تا دستورات آنها را پیاده سازی کند.
وی افزود: دشمن در استعمار فرانو تلاش می کند تا با نفوذ در افکار و عقاید مردم، آنها را مطابق میل خود مدیریت کند. در استعمار فرانو با استفاده از اندیشکده های جهان، تئوری های مختلف برای مردم جهان عرضه می شود که با اجرای این تئوری ها، منافع کشورهای مستکبر تامین شود.
وی با انتخاب رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت به عنوان لایق ترین فرد برای دریافت این جایزه گفت: دعوت از سلمان رشدی مرتد رئیس یورگن بوس را لایق دریافت این جایزه می کند.
رئیسی با انتقاد از نحوه کار فرهنگی در میان نهادهای مردمی خاطر نشان کرد: یکی از معضلات ما این است که هنگامی که رهبری با روشنگری، یک کلید واژه از فرهنگ را به جوانان عرضه می کنند، جوانان به جای تبیین و اجرای این کلید واژه مدام به تکرار آن می پردازند تا به نوعی این کلید واژه کارکرد خود را از دست بدهد.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه