رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۶
  • کد خبر : ۵۸۶۵
  • مشاهده :51 views

نادری: جوایز فرهنگی و هنری تحت سلطه جریان استکبار است

دبیر جشنواره «باروت خیس» گفت: همه جوایز فرهنگی و هنری که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد به نوعی تحت سیطره و سلطه جریان استکبار است و این پدیده زیاد جالبی نیست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس ، سید محمد نادری، دبیر جشنواره باروت خیس، با بیان اینکه جشنواره بین المللی باروت […]

دبیر جشنواره «باروت خیس» گفت: همه جوایز فرهنگی و هنری که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد به نوعی تحت سیطره و سلطه جریان استکبار است و این پدیده زیاد جالبی نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس ، سید محمد نادری، دبیر جشنواره باروت خیس، با بیان اینکه جشنواره بین المللی باروت خیس در سال ۱۳۹۰ همزمان با اهدای جایزه اسکار توسط همسر رئیس جمهور آمریکا اوباما به فیلم ضد ایرانی آرگون کلید خورد، اقزود: بعد از این که این اتفاق در کاخ سفید افتاد گروهی از جوانان انقلابی، تشکلی تحت عنوان ستاد مردمی تشکیل دادند و با هدف روشنگری، بصیرت افزایی و رصد جریان های فرهنگی و سیاسی دنیا جشنواره «باروت خیس» را راه اندازی کردند.

سید محمد نادری، در پاسخ به سوالی درباره ۴ کاندید اصلی جایزه باروت خیس پاسخ داد: امسال ۴ کاندید اصلی جایزه باروت خیس به ترتیب «شریل بون آیزاکس» رئیس آکادمی هنرهای سینمایی علوم اسکار هست که علت انتخاب ایشان حذف فرمایشی فیلم محمد از گردونه رقابت های اسکار بود. نفر بعدی آقای «یورگن بوس» رئیس نمایشگاه کتاب فرانفکورت است. ایشان با دعوت رسمی از سلمان رشدی ماهیت استکباری این جشنواره را برای همه آشکار کرد.

نادری ادامه داد: کاندیدای سوم مان رئیس جمهور فرانسه «فرانسوا اولاند» است. ایشان به عنوان استاد بزرگ جایزه شوالیه مطرح هست. جایزه شوالیه هر ساله به هنرمندان و نویسندگان و اقشار مختلفی که فعالیت های فرهنگی اجتماعی و هنری انجام می دهند اهدا می شود اما امسال این جایزه توسط رئیس جمهور فرانسه به درخشش اپوزسیون فرهنگی نظام جمهوری اسلامی اهدا شد. این در حالی است که حسین «علیزاده» هنرمند ارزشی کشورمان از دریافت جایزه شوالیه امتناع کرد. به هر حال شوالیه یک نگاه سیاسی دارد. نفر بعدی رئیس جشنواره فیلم تورنتو «پیرس هندلینگ» است. همه جوایز فرهنگی و هنری که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد به نوعی تحت سیطره و سلطه جریان استکبار است و این پدیده پدیده زیاد جالبی نیست. هنری که قطعا باید آزادانه فکر کند و آزادانه جریان سازی و نقد کند و موج ایجاد کند متاسفانه جهت دار می شود و ما وظیفه خود می دانیم که پشت پرده بحث های استکبار را بگوییم.

دبیر جشنواره باروت خیس با اشاره به زمان و برگزاری مراسم اختتامیه و مهمانان این مراسم گفت: امشب در آیین اختتامیه از منتخب مردم رونمایی می کنیم. از بین ۴ کاندید یک نفر توسط مردم انتخاب می شود. در این مراسم سردار نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار علی فضلی، فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، سردار سلیمانی مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج، مسئولان لشکری و کشوری، خانواده معظم شهدا و زائران کاروان های راهیان نور در سالن شهید جهان آرای اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار می شود. همچنین خانواده محترم و عزیز شهید دکتر رکن آبادی و دختر شیخ زکزاکی در این مراسم حضور خواهند یافت یافت و طی آیینی منتخب مردم را به صورت رسمی معرفی می کنیم.

گفتنی است جایزه باروت خیس هر ساله در دو بخش «تندیس باروت خیس» و «انیمشین» برگزار می شود و در این دوره از جشنواره ۳۵۰ هزار نفر به صورت حضوری در حاشیه راهپیمایی حضور پیدا کردند و قریب به ۲۰ هزار نفر از طریق سایت باروت خیس انتخابات آنلاین را مورد ارزیابی قرار دادند و در رأی گیری شرکت کردند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه