رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۴
  • کد خبر : ۵۸۷۰
  • مشاهده :66 views

مهمترین راهکار مبارزه با نفوذ، باور پروژه نفوذ و جنگ نرم است

یک مستند سازفرهنگی گفت: سخن از پایان مبارزه با استکبار خیلی ساده انگارانه به نظر می رسد شاید مهمتربن راهکار مبارزه با نفوذ باور پروژه نفوذ و جنگ نرم است باور اینکه در برهه ای ابزار تهاجم توپ و تانک و سلاح بوده و اکنون جنگ رسانه ای ابزار تهاجم و نفوذ می باشد. مهدی […]

یک مستند سازفرهنگی گفت: سخن از پایان مبارزه با استکبار خیلی ساده انگارانه به نظر می رسد شاید مهمتربن راهکار مبارزه با نفوذ باور پروژه نفوذ و جنگ نرم است باور اینکه در برهه ای ابزار تهاجم توپ و تانک و سلاح بوده و اکنون جنگ رسانه ای ابزار تهاجم و نفوذ می باشد.
مهدی حق وردی، مستند سازفرهنگی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: استکبار ستیزی منبعث از شاخصه های دین اسلام و قرآن است و انقلاب ما نیز انقلاب اسلامی ، پس استکبار ستیزی اصلی غیر قابل تغییر است فقط در برهه های زمانی مختلف نماد و مصداق استکبار تغییر می کند استکبار ستیزی یعنی تقابل مظلوم با ظالم، امری که از ابتدای تاریخ وجود داشته و مطمئنا تا پایان عالم نیز ادامه خواهد داشت
وی ادامه داد: سخن از پایان مبارزه با استکبار خیلی ساده انگارانه به نظر می رسد شاید مهمترین راهکار مبارزه با نفوذ باور پروژه نفوذ و جنگ نرم است باور اینکه در برهه ای ابزار تهاجم توپ و تانک و سلاح بوده و اکنون جنگ رسانه ای ابزار تهاجم و نفوذ می باشد.
حق وردی در رابطه با نفوذ دشمن بیان داشت: نفوذ زمانی سخت بود و نظامی و اکنون نفوذ نرم، همان که قبلا با مفاهیمی چون جنگ نرم از آن یاد می شد، تهاجم گسترده در حوزه های مختلف سیاسی عقیدتی و خاصا فرهنگی . گاه این مبارزه زمانی رخ می دهد که بسیاری باور به تهاجم دارند و گاه زمانی رخ می دهد که به ظاهر همه چیز به سمت آرامی و مصآلحه پیش می رود یعنی بسیاری گارد دفاعی و حفاظتی را زمین می گذارند که بالطبع این بخش دوم بسیار خطرناک تر است.
این کارشناس فرهنگی با انتقاد از فعالیتهای فرهنگی صورت گرفته گفت: علیرغم فعالیتهای صورت گرفته، شاهدیم برخی جنگ نرم و پروژه نفوذ را باور ندارند و مجاهدان این حوزه را با عباراتی چون توهم توطئه و افراطی یاد می کنند. در میان مبارزان این حوزه نیز گاها کارها فاقد همسویی و کار جبهه ای است. برخی از فعالیتها موازی ، برخی فعالیتها روی زمین مانده، توجه به اولویتها و راهکارهای نوین و هنری نیز گاه مغفول برخی از حوزه ها فاقد سیاست کلی و دارای تشتت آرا است مانند فعالیت در حوزه فضای مجازی، که گاه علیرغم تاکیدات موکد مقام معظم رهبری از اولویت خارج می شود.
حق وردی در زمینه بازی های رایانه ای تصریح کرد: فراموش کرده ایم که استکبار هر روز از ابزار نوینی بهره می برد و ما واکنش سریع نشان نمی دهیم شاید زمانی فیلم قویترین رسانه ابزاری استکبار بود اما در عین استفاده از این رسانه از سرویس های رسانه ای فضای مجازی و بازی های رایانه ای بهره برداری می کند ولی ما همچنان درگیر دعوا سرگرمی یا صنعت یا رسانه بودن این رسانه هستیم نه اقدام پدافندی جدی انجام داده ایم برای جلوگیر ی و یا لا اقل اطلاع رسانی به جامعه در مورد ورود بازی های رایانه ای مبتنی بر پروژه نفوذ و نه حمایتهای گسترده جدی و هدفمند داشته ایم برای تولید بازی های های همسو و از سوی دیگر سخن از بیست میلیون گیمر ایرانی به زبان می آوریم و صرف چهل میلیون ساعت توسط جوانان مان ان هم فقط در یک شبانه روز را به فراموشی می سپاریم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: هر چند که جایگاه رسانه های نوین مثل فیلم نسبت به کتاب را نباید فراموش کرد اما با توجه به اینکه در عصر جدید، سلمان رشدی ملعون با نوشتن کتاب آیات شیطانی سردمدار توهین به مقدسات به بهانه آزادی است و حکم تاریخی امام در این حوزه باید تلاش کنیم همواره این موضوع زنده بماند و جایگاه خود را از دست ندهد چرا که فتح این سنگر توسط دشمن یعنی اجازه به دشمن برای حملات مجدد از طریق سایر رسانه ها چون فیلم و انیمیشن و بازی های رایانه ای و ….. پس به نظر بنده جایزه باروت خیس باید به افای یورگن بوس ریس نمایشگاه فرانکفورت داده شود.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه