رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۵
  • کد خبر : ۵۸۷۳
  • مشاهده :80 views

مولوی دوست: جامعه ای که دشمن را می شناسد برای تک دشمن پاتک دارد

حجت الاسلام مولوی دوست تاکید کرد: جامعه ای که دشمن را می شناسد برای تک و حمله دشمن پاتک و ضد حمله طراحی می کند در نتیجه خود را از حمله دشمن مصون می دارد اما اگر خط فکری دشمن را نشناسد و در خواب غفلت فرو رود دشمن را در رسیدن به اهدافش یاری […]

حجت الاسلام مولوی دوست تاکید کرد: جامعه ای که دشمن را می شناسد برای تک و حمله دشمن پاتک و ضد حمله طراحی می کند در نتیجه خود را از حمله دشمن مصون می دارد اما اگر خط فکری دشمن را نشناسد و در خواب غفلت فرو رود دشمن را در رسیدن به اهدافش یاری کرده و ناگزیر باید صحنه را ترک کند.
حجت الاسلام مهدی مولوی دوست معاون اجرایی حوزه علمیه امام القائم (عج) تهران در گفت و گو با جشنواره بین المللی باروت خیس گفت: در شرایط فعلی جامعه که با موضوعاتی نظیر برجام که بر روی کاغذ امضا شده اما هنوز اثرات آن در جامعه ملموس نیست مواجه هستیم، ضروت تبیین استکبار ستیزی بیش از پیش به احساس می شود.
وی افزود: استکبار بنا دارد تا با نیرنگ و بهانه جویی جدید ایران را منزوی کند و جلوی پیشرفت ایران را بگیرد این در حالیست که طبق تعلیمات دینی هرگز استکبار ستیزی متوقف نمی شود مگر اینکه ما دست از دین مان بکشیم. لذا وظیفه ما این است که در برابر دشمن محکم و زیرک باشیم و فضای ضد استکباری را همواره زنده نگه داریم تا مبادا جنایات دشمن نظیر جنگ تحمیلی، تحریم و … به فراموشی سپرده شود.
مولوی دوست در بیان ویژگی های جامعه ای که دشمن را می شناسد خاطر نشان کرد: جامعه ای که دشمن را می شناسد برای تک و حمله دشمن پاتک و ضد حمله طراحی می کند در نتیجه خود را از حمله دشمن مصون می دارد اما اگر خط فکری دشمن را نشناسد و در خواب غفلت فرو رود دشمن را در رسیدن به اهدافش یاری کرده و ناگزیر باید صحنه را ترک کند.
این استاد حوزه علمیه تهران افزود: اولین راهکار برای افزایش فهم جامعه نسبت به دشمن فرهنگ است و طبق بیانات رهبر انقلاب یکی از راههای نفوذ دشمن عرصه فرهنگ است و ما باید در برابر این حیله دشمن از طرق فرهنگی چهره حقیقی دشمن را به مردم بشناسانیم.
معاون اجرایی حوزه علمیه امام القائم(عج) تهران با اشاره به جشنواره باروت خیس ضمن تحسین این حرکت مردمی تصریح کرد: این جشنواره باید تلاش کند تا با شعار جذب حداکثری و دفع حداقلی همه مردم و سلایق خصوصاً جوانان را جذب کند تا بتواند با راهکارهای فرهنگی توطئه های دشمن را خنثی کند.
وی با اشاره به جنگ نرم و مهم دانستن فرهنگ اظهار داشت: فرهنگ مهمترین جنبه ای است که دشمن می تواند به ایران لطمه بزند از همین روست که برای این عرصه تلاش فراوان نموده است تا به وسیله ماهواره ، فضای مجازی و ابزارهای دیگر باورهای جامعه را تغییر دهد و متأسفانه در برابر این هجمه دشمن به اندازه کافی مقابله صورت نگرفته است.
مهدی مولوی دوست ضمن انتخاب یورگن بوس به عنوان منفورترین چهره مقابل جریان فرهنگی انقلاب اسلامی به دلیل دعوت از سلمان رشدی مرتد به نمایشگاه کتاب فرانکفورت از میان نامزدهای جشنواره باروت خیس ابراز داشت: اروپا حرکت و پیشرفت خود را مدیون فرهنگ سازی توسط خود است این جشنواره نیز باید بتواند در مسیر فرهنگ سازی جامعه مؤثر باشد.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه