رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
  • کد خبر : ۵۸۲۷
  • مشاهده :66 views

باروت خیس عاملی برای بیدار کردن غافلان است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: جشنواره باروت خیس یک عامل بیدار کننده است و می تواند ابعاد گسترده و مختلف استکبار را نمایش دهد. ابراهیم کارخانه ای نماینده مردم همدان در گفت گو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: در ذات اسلام عدالتخواهی و سلطه ستیزی وجود دارد. جنگ تمامی انبیا مقابله […]

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: جشنواره باروت خیس یک عامل بیدار کننده است و می تواند ابعاد گسترده و مختلف استکبار را نمایش دهد.
ابراهیم کارخانه ای نماینده مردم همدان در گفت گو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: در ذات اسلام عدالتخواهی و سلطه ستیزی وجود دارد. جنگ تمامی انبیا مقابله با مفسدینی است که با قدرت طلبی بر مردم سلطه یافته اند.
کارخانه ای در تبیین استکبار اظهار داشت: ریشه کلمه استکبار، از کبر و غرور می باشد. استکبار با کبرورزی و نژاد پرستی، خود را برتر از دیگران می داند و حاضر نمی شود تا حقوق مساوی برای همگان را بپذیرد. این کبر ورزی مطابق آیات قرآن، یک صفت شیطانی محسوب می شود. به شیطان به علت سجده نکردن به انسان و خود برتر بینی، این صفت داده شده است.
وی افزود: کشور آمریکا از همان ابتدا با اشغال سرزمین سرخ پوستان و سیاه پوستان، خود را نژاد برتر و مالک آنجا دانست و با ظلم های متعدد به بومیان آنجا، امتیاز های ویژه ای را برای خود قائل شد.
کارخانه ای با اشاره به ظلم های متعدد آمریکا در حق مردم دنیا بیان داشت: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم در ۱۵۰ جنگ و درگیری به صورت مستقیم و غیر مستقیم حضور داشته است. این نشان از این است که آمریکا به دنبال جایگاه ویژه ای برای خود در دنیا می باشد و با تمام کشورهایی که در جهت مخالف او قرار گیرند، مقابله می کند.
نماینده مردم همدان با انتقاد از برخی سکولاریست ها که رابطه با استکبار را، تنها راه پیشرفت می دانند خاطر نشان کرد: در مسلک ما دین و سیاست قابل تفکیک از هم نیستند. ما برای مبارزه با استکبار، مبنای دینی داریم و نمی توانیم برای دنیای مان، از مواضع ضد استکبارانه خود دست برداریم. دین مبین اسلام برای جامعه اسلامی، عزت و اقتدار را می خواهد و نمی خواهد این کشورها زیر نظر سلطه طلبان زورگو قرار گیرند.
وی فرهنگ را مهمترین عنصر در مبارزه علیه استکبار دانست و بیان داشت: فرهنگ مانند هوایی می باشد که ما تنفس می کنیم. هرچه این فرهنگ غنی تر باشد، در زمینه های صنعتی و اقتصادی و سیاسی نیز تجلی پیدا می کند و پایه ساخت آنها را مشخص می کند. اگر ما در عرصه فرهنگ ناموفق باشیم، به هیچ یک از آرمان های خود نرسیده ایم.
کارخانه ای در رابطه با تهاجم های فرهنگی گفت: خوشبختانه امام راحل و مقام معظم رهبری همواره در مقابل تهاجم های فرهنگی بیدار بوده اند و با تذکر های پیاپی خود، توطئه های دشمن را خنثی نموده اند.
نماینده مردم همدان سلمان رشدی را یک مرتد دانست و اظهار داشت: او کسی است که زشت ترین توهین ها را به پیامبر عظیم الشان اسلام کرده است. دعوت از او توهین بزرگی به جامعه فرهنگی محسوب می شود.
کارخانه ای با تقدیر از جشنواره باروت خیس گفت: این جشنواره یک عامل بیدار کننده است و می تواند ابعاد گسترده و مختلف استکبار را نمایش دهد.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه