رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۸
  • کد خبر : ۵۸۲۰
  • مشاهده :75 views

حمید بهمنی: نسل امروز بهتر از نسل های گذشته ماهیت مبارزه با استکبار را می فهمد

یک کارگردان سینما گفت: مردم ایران بر خلاف برخی کشورها به رغم پرداخت هزینه های فراوان از جمله ۳۰۰ هزار شهید و تحمل فشار ها و تحریم ها همچنان بر سر اصول خود ایستادگی نموده است. حمید بهمنی کارگردان سینما در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره باروت خیس در بیان اهمیت طرح مسائل ضد […]

یک کارگردان سینما گفت: مردم ایران بر خلاف برخی کشورها به رغم پرداخت هزینه های فراوان از جمله ۳۰۰ هزار شهید و تحمل فشار ها و تحریم ها همچنان بر سر اصول خود ایستادگی نموده است.
حمید بهمنی کارگردان سینما در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره باروت خیس در بیان اهمیت طرح مسائل ضد استکباری گفت: انقلاب اسلامی ماهیت ضداستکباری دارد یعنی اصول انقلاب حکم می کند که در برابر استکبار مقابله کند و نسل امروز ماهیت مبارزه با استکبار را بهتر از نسل های گذشته انقلاب درک می کند.
وی افزود: در فضای ارتباطات و گسترش رسانه ها انسان بهتر می تواند ارزش کلام امام در سال ۵۷ یعنی نفی سلطه بیگانگان را درک کند. و این باعث شده که امروز جمهوری اسلامی در شعار و عمل در رأس مبارزه با استکبار قرار بگیرد و هیچ کشوری در دنیا در استکبار ستیزی از ایران پیشی نگرفته است.
بهمنی در تبیین تفاوت جوامع دشمن شناس با غیر از آن یادآور شد: مملکتی که مردم آن هشیارند و از نقشه دشمن آگاهند فریب نمی خورند و اجازه نمی دهند دیگران برای سرنوشت آن ها تصمیمی بگیرند.
این کارگردان ارزشی سینما در ذکر مصادیق این موضوع خاطر نشان کرد: مردم ایران ذاتاً هشیار هستند و به دلیل فرهنگ غنی اسلامی و تمدن کهن ایرانی خود دارای بصیرت دینی هستند و با وجود همه جنگ ها وخیانت ها در طول تاریخ همچنان ساختار تمدنی خود را حفظ نموده اند.
وی همچنین کشورهای جنوب خلیج فارس، برخی همسایگان غربی و حتی برخی کشورهای اروپایی را به علت نداشتن بینش دشمن شناسی ، فریب خورده سیاست های استکباری قلمداد نمود و افزود: مردم ایران بر خلاف برخی کشورها به رغم پرداخت هزینه های فراوان از جمله ۳۰۰ هزار شهید و تحمل فشار ها و تحریم ها همچنان بر سر اصول خود ایستادگی نموده است.
حمید بهمنی در ادامه با اشاره به فتنه ۸۸ خاطر نشان کرد: طبق فرموده قرآن خداوند سرنوشت هر ملتی را به دست خود او سپرده است و اگر شعور مردم بالا نبود و رهبری نظام درست مدیریت نمی کرد امروز یقیناً ایران پاره پاره شده بود و در این مواقع حساس سیاسیون، علما، هنرمندان و مدیران وظیفه آگاه سازی مردم را دارند تا کشور را در برابر دشمن حفظ کنند.
وی با تقدیر از جشنواره باروت خیس افزود: چنین جشنواره هایی می تواند قدرت سیاسی مردم را بالا ببرد به شرطی که افراد مؤثر در آن دردمند و برخاسته از مردم و انقلاب باشند و اگر جشنواره ها مملو از انسان های پیر، شکم باره و بی درد باشد نمی تواند روی مردم اثر بگذارد.
وی با انتقاد از تفکر حاکم بر دولت افزود: ساز دولت بر این است که تفکر غرب و سکولار آرام در ایران نهادینه شود و مدیران فرهنگی امروز کشور افرادی هستند که دغدغه انقلاب و حتی تخصص لازم برای انجام این کار را ندارند و این باعث شده است هنر در برخی موارد در خدمت دشمن و بر ضد کشور قرار گیرد.
بهمنی در ادامه نقد خود بر فضای فرهنگی کشور گفت: بحث جنگ نرم بسیار کلی و مهم است و امروز مسئولان و متولیان کار فرهنگی در کشور به جای توجه به سبک زندگی اسلامی و تلاش برای احیاء ارزش های انقلاب و دفاع مقدس به فکر ارائه گزارش کارهای نمایشی به مسئولان بالادستی خود هستند و حتی توان بهره برداری از بودجه خود در راستای انقلاب را نیز ندارند.
وی با اشاره به جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: وقتی در این جشنواره فیلم ضد فرهنگی رتبه می آورد و برنده می شود و دیگر از فیلم های دفاع مقدس حمایت صورت نمی گیرد نشان می دهد مدیران سینمایی ایران و داوران این جشنواره درک صحیحی از فرهنگ و جامعه ندارند.
مدیر عامل سابق مؤسسه شهید آوینی ضمن معرفی آقای یورگن بوس رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت به دلیل دعوت از سلمان رشدی مرتد به این نمایشگاه به عنوان منفورترین چهره این دوره جشنواره بین المللی باروت خیس پیشنهاد داد در دوره های آتی برخی مسئولان داخلی نظیر آقای ایوبی نیز در میان کاندیداها قرار گیرند.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه