رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
  • کد خبر : ۵۷۹۳
  • مشاهده :78 views

با وجود استکبار محال است که جامعه به آرامش و امنیت برسد

استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: جامعه ای که دشمن خود را نمی شناسد به سادگی فریب می خورد و امنیت و منافع و ثروتش در معرض تهدید قرار می گیرد در حالیکه اگر مردم جامعه دشمن را بشناسند و بصیرت داشته و از نقشه های استکبار آگاه باشند می توانند از منافع، امنیت و […]

استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: جامعه ای که دشمن خود را نمی شناسد به سادگی فریب می خورد و امنیت و منافع و ثروتش در معرض تهدید قرار می گیرد در حالیکه اگر مردم جامعه دشمن را بشناسند و بصیرت داشته و از نقشه های استکبار آگاه باشند می توانند از منافع، امنیت و ثروت های خود حراست کنند.
حجت الاسلام سید عبدالمجید اشکوری در بیان ضرورت استکبار ستیزی تاکید کرد: تا زمانیکه استکبار وجود دارد همچنان استکبار ستیزی ادامه دارد و طبق فرمایش امام راحل همه انحرافات بشری ریشه در استکبار دارد و تا استکبار هست انحرافات نیز خواهد بود.
وی در مقایسه جامعه ای که دشمن را می شناسد یا نمی شناسد گفت: جامعه ای که دشمن خود را نمی شناسد به سادگی فریب می خورد و امنیت و منافع و ثروتش در معرض تهدید قرار می گیرد در حالیکه اگر مردم جامعه دشمن را بشناسند و بصیرت داشته و از نقشه های استکبار آگاه باشند می توانند از منافع، امنیت و ثروت های خود حراست کنند.
این فعال فرهنگی با اشاره به راهکارهای افزایش فهم جامعه نسبت به دشمن یادآور شد: بهترین کار این است که مردم را با مبانی و اصول دشمن شناسی آشنا کنیم و تعریف دقیقی از دشمن را برای جامعه تشریح نماییم بدین ترتیب مردم خود می توانند با بصیرت برخاسته از این بینش، مصادیق دشمن را شناسایی و با آن مقابله کنند.
اشکوری ضمن اشاره به جشنواره بین المللی باروت خیس افزود: امام خمینی (ره) نقش استکبار در دنیا و مشکلاتی که برای دنیا ایجاد می کند را دیدند و برای مردم تبیین فرمودند بنابراین شناخت خط امام و جایگاه استکبار در بیان و دیدگاه ایشان می تواند فهم مردم را نسبت به استکبار بالا ببرد.
وی تصریح کرد: یک جامعه باید به این نتیجه برسد که محال عقلی است که بتوان با استکبار به امنیت و آرامش دست یافت.
اشکوری با مهم دانستن توجه به عرصه جنگ نرم خاطر نشان کرد: دو عنصر جهل و تمایلات دو نقطه ضعفی است که هر ملتی را در مواجه با جنگ نرم به زانو در می آورد.
وی افزود: ممکن است عده ای باسواد باشند اما به سبب ناآگاهی از شرایط و زمان در زمره جاهلان قرار گیرند.
اشکوری در انتخاب نامزد های این دوره جشنواره بین المللی باروت خیس افزود: هر یک از چهره های کاندید شده در این دوره به سبب اقدامات خود می تواند نشان نفرت را از این جشنواره دریافت کند.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه