رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۴
  • کد خبر : ۵۱۲۳
  • مشاهده :80 views
در گفتگو با مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران

شاکری: ما هویتی برای استکبار، امریکا و صهیونیسم قائل نیستیم

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: ما هویتی برای استکبار، امریکا و صهیونیسم قائل نیستیم؛ علتش هم آن است که خدایی که عالم را خلق کرده برتری را به تقوا، درستی و صداقت ارزانی داشته است. این قدرتهای پوشالی چون تهی از معیارهایی نظیر عدالت هستند؛ هویتی از خود ندارند .

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد:  ما هویتی برای استکبار، امریکا و صهیونیسم قائل نیستیم؛ علتش هم آن است که خدایی که عالم را خلق کرده برتری را به تقوا، درستی و صداقت ارزانی داشته است. این قدرتهای پوشالی چون تهی از معیارهایی نظیر عدالت هستند؛ هویتی از خود ندارند .

مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره باروت خیس گفت: جشنواره هایی که گستره وسیعی دارد کمک می کند که یک دیپلماسی عمومی شکل گیرد؛ چه در بعد مثبت  و چه در بعد منفی . به هر مقدار ما دامنه این دیپلماسی مردمی یا عمومی را بالا ببریم می توانیم هشدارهای جدی تری به اقشار مختلف جامعه نسبت به استکبار جهانی دهیم.

شاکری در جواب به این پرسش که در اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری استکبار و استیلای غرب به چه معناست و وظیفه جامعه اسلامی در مواجهه با مستکبرین چیست گفت: ما هویتی برای استکبار، امریکا و صهیونیسم قائل نیستیم؛ علتش هم آن است که خدایی که عالم را خلق کرده برتری را به تقوا، درستی و صداقت ارزانی داشته است. این قدرتهای پوشالی چون تهی از معیارهایی نظیر عدالت هستند؛ هویتی از خود ندارند .

عضو شورای شهر تهران افزود: مناصبی که آنان غصب کرده اند مناصبی غیرواقعی و پوشالی است. در بیان حضرت امام (ره) است که می فرمایند توصیه من به جوانان انقلابی این است که بغض و نفرت شان نسبت به آمریکا را در سینه ها نگه دارند چرا که آن ها اساس اسلام را نشانه رفته اند.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری در صحبت های بسیار صریح و شفاف از کینه ورزی و غارتگری امریکا و کودک کشی رژیم صهیونیستی سخن گفته اند. ما در حرکت های امام(ره) و سخنان مقام معظم رهبری به صراحت نحوه مواجهه با غرب را می بینیم . قبل از انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، مقام معظم رهبری در مشهد مواضع روشن شان را مبنی بر بی اعتمادی به امریکا با تعبیر دست چدنی و دستکش مخملی عنوان کرده بودند.

شاکری تصریح کرد: حال که رئیس دولت یازدهم اصرار براین دارد که می تواند با مذاکره، مشکلات کشور را حل کند؛ در واقع فرصتی است که به وی و تیمش داده شود تا حقیقت آشکارتر شود. وگرنه نه مردم به این مذاکرات دل بسته اند و نه کسانی که فضای بین المللی را می شناسند.

عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ادامه داد: همه می دانند که کاری از مذاکرات به پیش نمی رود . تذکرات دائمی هم که داده می شود به این علت است که تیم مذاکره کننده ما راه را گم نکند. طرف مقابل با قساوت، اهانت و تحقیر هر لفظی برای توهین کردن به کار می برد. او خیلی روشن و شفاف می گوید که  ما تا آنجا پیش می رویم که پیچ و مهره های تاسیسات هسته ای ایران را باز کنیم. بنده در تعجبم که چرا آقای روحانی در مقابل صراحت کلامی که آن ها به کارمی برند باز هم امید بسته اند که اتفاق خاصی در مذاکرات هسته ای رخ دهد.

شاکری برای انتخاب منفورترین شخصیت ضد اسلامی- ضد ایرانی گفت: جای جان کری در این لیست خالیست چرا که وی حافظ منافع اسرائیل در منطقه است و اثر کاری که در خاورمیانه انجام می دهد ماندگار است. الیته من دیوید کامرون را مستحق دریافت منفورترین چهره می دانم.

وی در ادامه گفت: مشکل ما در کشور این است که قرارگاه منسجم فرهنگی تشکیل نداده ایم؛ یعنی ارشاد برای خود یک کار انجام می دهد، شهرداری کاری دیگر و سایر ارگان ها نیز به همین صورت؛ اما ما باید قرارگاه واحدی داشته باشیم تا سیاستگذاری کند که مثلا در سال آینده به دلیل اهمیت مذاکرات چند تا فیلم در این رابطه می خواهیم و … .

شاکری افزود: متاسفانه پول های زیادی هزینه می شود اما در سیستم و مسیر درستی اجرا نمی شود؛ خیلی فیلم ها و سریال ها ساخته می شود که اکثرا هم از رانت های دولتی استفاده می کنند.

این عضو شورای شهر تهران به عنوان پیشنهاد برای بهتر برگزار شدن جشنواره های مردمی گفت: ما می توانیم از قرارگاه هایی برای هماهنگ کردن نیروهای مردمی استفاده کنیم . فضای مجازی بدلیل این که بسیار کم هزینه است می تواند بستر مناسبی برای این امر باشد تا در ژانرها و قالب های مختلف این مطالب را پیاده کنیم . در اینصورت می توانیم برای تمام سلیقه ها و ذائقه ها مطلب داشته و برای مخاطبین مختلف از گروه های سنی متفاوت، با تخصص های مختلف برنامه داشته باشیم.

وی در پایان الحوثی، سید حسن نصرا… و حاج قاسم سلیمانی را به دلیل مبارزاتی که رو در رو با استکبار و صهیونیسم انجام داده اند شایسته جایزه شجاعت دانست.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه