رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۴
  • کد خبر : ۵۰۹۹
  • مشاهده :73 views

حق شناس: امروزه برخی کشورها جای فرعون را گرفته و می خواهند خدایی کنند

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی اظهار داشت: اینگونه فعالیت های فرهنگی، تاثیر گذار و عمیق هستند ولی نباید رنگ جناحی و سیاسی به خود بگیرند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی اظهار داشت: اینگونه فعالیت های فرهنگی،  تاثیر گذار و عمیق هستند ولی نباید رنگ جناحی و سیاسی به خود بگیرند.

محمد جواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و مدیر مسئول روزنامه اعتماد ملی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس در تبیین چهره دشمن گفت: در تبیین دشمن شناسی باید به مردم نیز توجه شود. در تاریخ پس از قرارداد وسپا و تفکیک دولت و ملت از یکدیگر، دولت ها موظف هستند منافع ملی و مردم را اصل قرار دهند و در تنظیم روابط از آن استفاده کنند.

حق شناس در تبیین مفهوم استکبار گفت: امام خمینی با استفاده از مفاهیم دینی و قرآنی توانست مفهوم استکبار و استبداد را در دید مردم قرار دهد و فرعون زمان را تبیین کند. استکبار نوعی برخورد فرعون وار با مردم دارد یعنی خود را مانند خدا می دانند و آنگونه با مردم رفتار می کند.

وی ادامه داد: در جایگاه بین الملل نیز کشورهایی مانند پروردگار و از بالا به پایین با دیگر کشورها برخورد می کنند و امروزه نمونه استکبار جهانی هستند.

حق شناس با انتخاب نتانیاهو به عنوان منفورترین شخصیت سال گذسته گفت: نتانیاهو کینه قدیمی خود نسبت به ایران را مجدد در سخنرانی اخیر خود در کنگره آمریکا نشان داد و لایق دریافت این جایزه است.

این استاد روابط بین الملل در رابطه با ارتباط با مستکبرین گفت: اگر تکیه ما به منبع اصلی قدرت باشد و مردم از دولت ها حمایت کنند، دولت ها می توانند در مقابل زورگویی های دشمنان ایستادگی کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پایان پیشنهاد کرد: حرکت فرهنگی راهیان نور و سفر به مناطق جنگی یک امر فرهنگی تاثیر گذار و عمیق است ولی نباید رنگ جناحی و سیاسی به خود بگیرد. این جشنواره نیز باید تلاش کند تا از تمام جناح ها استفاده کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه