رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۷
  • کد خبر : ۵۱۳۰
  • مشاهده :80 views
دکتر شیرمحمدی، کارشناس ارشد مسایل سیاسی

بسیجی ها مانند ابتدای انقلاب به جبهه های فرهنگی آمده و منتظر دولت نباشند

شیر محمدی ضمن تقدیر از این جشنواره گفت: همانگونه که در ابتدای انقلاب، بسیجی ها منتظر دولت های ناشایست نماندند، در زمان فعلی نیز نباید در امور فرهنگی منتظر دولت باشند و باید به میدان بیایند.

شیر محمدی ضمن تقدیر از این جشنواره گفت: همانگونه که در ابتدای انقلاب، بسیجی ها منتظر دولت های ناشایست نماندند، در زمان فعلی نیز نباید در امور فرهنگی منتظر دولت باشند و باید به میدان بیایند.

دکتر محمد مهدی شیرمحمدی کارشناس ارشد مسایل سیاسی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره مردمی باروت خیس گفت: این جشنواره ایده خوبی است که به تفکیک هویت خودی از غیر خودی می پردازد که این مقوله ریشه در تاریخ و از ابتدای خلقت دارد.

وی ادامه داد: به انسان نیز امر شده تا شیطان را بشناسد زیرا شیطان دشمنی آشکار برای انسان می باشد . این جشنواره نیز حرکت خوبی است زیرا به آشکار کردن چهره های واقعی جنود شیطان می پردازد.

شیرمحمدی با ذکر سوابق تفکیک این چهره ها تصریح کرد: تفکیک چهره های داخلی و دشمن سابقه ای دیرینه دارد و از ابتدای خلقت شروع می شود. در ادبیات ایران نیز همواره این بحث مطرح بوده و آرش کمانگیر نیز به خاطر همین تفکیک ستوده شده است.

این روزنامه نگار کشورمان استفاده از تجربیات غرب را لازمه این جشنواره دانست و گفت: در دین مبین اسلام آمده که دانش را حتی از دهان سگ نیز بیاموزید. ما باید از تجربیات آنها استفاده کنیم. آمریکا قبل از ورود به عراق، هالیود را وارد عراق می کند و مشغول فیلم سازی و توجیه افکار عمومی می شود. همچنین با جوایز شبه علمی و فرهنگی سعی بر توجیه رفتار و عملکردهای خود دارد.

شیر محمدی در ارتباط با این جشنواره گفت: جشنواره باروت خیس باید تلاش کند تا با ساخت فیلم و انیمیشن های کوتاه و همچنین ترجمه آن به زبان های مختلف، سعی بر تاثیر گذاری بیشتر در جامعه داشته باشد. همچنین می تواند با میزگرد و تبیین رفتار های زشت غرب مانند رفتار خانم روت که به ایران می آید و توهین های زشتی انجام می دهد عمق تاثیر گذاری خود را بیشتر کند.

شیر محمدی در تبیین چهره غرب از دیدگاه امام راحل اظهار داشت: امام راحل با تصویر سازی های مختلف آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کرده بود و با مثالی غرب را مانند شیری می دانست که غرش می کند و چیزی از آن صادر می شود. دلیل غرش شیر ترساندن ماست و دلیل صادر شدن ادرار از آن، ترسیدن خود آن شیر است.

وی افزود: حضرت امام با این تصویر سازی ها به مردم فهماند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

شیر محمدی در پایان با تقدیر از این جشنواره گفت: همانگونه که در ابتدای انقلاب، بسیجی ها منتظر دولت های ناشایست نماندند در زمان فعلی نیز نباید در امور فرهنگی منتظر دولت باشند و باید به میدان بیایند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه