رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۶
  • کد خبر : ۴۹۶۶
  • مشاهده :76 views

افتخاری: غربی ها هیچوقت به ما اعتماد نخواهند کرد

لاله افتخاری گفت: اگر ما ماازظرفیت های مردمی استفاده کنیم پیام های بسیار خوب و مثبتی می تواند برای ما و منفی برای دشمن داشته باشد.

لاله افتخاری گفت: اگر ما ماازظرفیت های مردمی استفاده کنیم پیام های بسیار خوب و مثبتی می تواند برای ما و منفی برای دشمن داشته باشد.

لاله افتخاری نماینده تهران در مجلس در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی جشنواره باروت خیس از اهمیت جشنواره های مردمی در شناساندن چهره  غرب و نظام های لیبرالی گفت.

وی تاکید کرد:  با نگاه به غرب می بینیم که آنها بیش از همه روی تشکل های مردم نهاد و فعالیت های مردمی برنامه ریزی می کنند. آنان از ظرفیت این نهاد ها برای مقاصد خود استفاده می کنند و هم ازآنها خوف دارند. این ترس به خاطراین است که این نهادها وابستگی ندارند و راحت ترعمل می کنند .

افتخاری افزود: دشمنان از همین طریق هم می توانند به آنها آسیب برسانند که این به ضرر غربی هاست. اگر ما ماازظرفیت های مردمی استفاده کنیم پیام های بسیار خوب و مثبتی می تواند برای ما و منفی برای دشمن داشته باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد:  با این اقدامات است که می توانیم در عرصه بین المللی بگوییم مردم ما از شما نفرت دارند و این خود مردم هستند که این نظام را می خواهند و همین مردم هستند که در۲۲بهمن حضور دارند.

وی افزود:  با فعالیتهای مردمی می توان به همه اعلام کرد که مردم ما با بصیرتند . پشت نظام هستند و نفرت از شما و عملکرد استکباری شما و تبعیض آمیز و ضد حقوق بشری شما دل آنان را به درد آورده و همین آنها هستند که روبروی دشمن ایستاده اند .

افتخاری افزود: دولت باید خدمتگزار همین مردم باشند. اگر دولت ها هم گاهی بخواهند خلف وعده کنند مردم جلوی آنان می ایستند.

وی در ادامه با اشاره به اندیشه های ضد استکباری امام راحل و مقام معظم رهبری، گفت: ما باید از این ها الگو بگیریم. امروز آنچه که ما را در دنیا الگو و الهام بخش کرده همان دیدگاه ها و نگرشهای آنهاست نگرشی که آنها دارند همین است که چون مستکبرین ضد بشر هستند، و چون آنها تبعیض آمیز به انسانها نگاه می کنند و کرامت و جان انسان را پایمال می کنند بنابراین ما باید با آنان مبارزه کنیم.

وی با بیان اینکه غربی ها هیچوقت به ما اعتماد نخواهند کرد افزود: نه اینکه آنان به ما بی اعتماد باشند چراکه کاملا می دانند بحث هسته ای ما کاملا صلح آمیز است . می دانند که ما هیچ وقت سلاح کشتار جمعی نخواهیم داشت و در دین ما ممنوع و حرام است. آنها در اینها هیچ شکی ندارند اما نمی خواهند اقرار کنند که ما واقعا پیشرفته هستیم.  آنها نمی خواهند ببینند یک کشور مستقل نه شرقی نه غربی بگوید و در مقابل آنها بایستد و تهدیدی هم برای کشورهای دنیا جز برای استکبار جهانی نباشد.

افتخاری تصریح کرد: بنابراین هر کاری هم انجام بدیم در عین حال چون با منافعشان در تضاد است آنها بهانه دیگری مطرح خواهند کرد تا بتوانند به مقاصد خودشان برسند.

وی مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه را به دلیل حمایت مالی و سیاسی از نشریه شارلی ابدو و اهانت هایی که به ساحت مقدس پیامبر اکرم انجام داده به عنوان منفورترین چهره ضد ایرانی و ضد اسلامی معرفی کرد.

افتخاری به بحث در مورد عدم حمایت دستگاه های دولتی و فرهنگی کشور در حمایت از جشنواره های مردمی پرداخت و افزود: ما باید برای داخل وخارج کشور هم تولیدات داشته باشیم و حمایت هایی هم باید در همین راستا صورت گیرد.  اگر حمایت دولت انجام نمی شود به نظر ما کمیسیون فرهنگی باید پیگیر باشد. مسئولان نیز باید به این مسئله توجه داشته باشند و در اولویت های خود قرار دهند.

وی در ادامه افزود: به نظر بنده این جشنواره ها نباید تنها درون خانواده برگزار شوند یعنی بابد از صاحب نظران و هنرمندان که در حوزه های مختلف درگیر بوده و کار می کنند دعوت شود دعوت شود که بیایند و اطلاع رسانی شود.

وی گفت: معمولا وقتی عده ای برای یک ارزش مقدس  دور هم جمع می شوند نمی دانند که فقط خودشان از کارهای خود خبر دارند درحالی که باید همه نظر دهند و ظرفیت های آنها را بهتر شناخته تا توانمندی ها و نقاط ضعف و قوتشان پیدا شود.

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه