رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۲
  • کد خبر : ۴۸۹۴
  • مشاهده :72 views

باروت خیس می پرسد چقدر رفتار وزیر امور خارجه ایران با مرگ بر آمریکا مردم منطبق است

شریف زاده گفت: بدیهی است این سوال در باروت خیس پرسیده شود که چقدر رفتار وزیر امور خارجه ایران با شعار مرگ بر آمریکا منطبق است.

شریف زاده گفت: بدیهی است این سوال در باروت خیس پرسیده شود که چقدر رفتار وزیر امور خارجه ایران با شعار مرگ بر آمریکا منطبق است.

رامین شریف زاده کارشناس و منتقد سینما در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره باروت خیس گفت: جشنواره ها امروز از اهداف اصلی خود خارج شده و اساسا هدف های اصلی خود را فراموش کرده اند. به طور مثال جشنواره فجر که حتی نام آن نیز مطابق با انقلاب اسلامی انتخاب شده از اهداف خود خارج شده و مخالف جریان انقلاب اسلامی حرکت می کند.

شریف زاده با اشاره به این نکته که اگر هدفی داریم باید راه آن را درست برویم گفت: هر جشنواره ای باید هدف خود را مشخص کند و سعی کند که راه آن را درست برود تا بتواند تاثیر گذار باشد. به طور مثال جشنواره عمار حرکت خوبی بود ولی در فضای سینمایی ما تاکنون تاثیر قابل توجهی نگذاشته است.

این کارشناس فرهنگی تقابل شعار ها و رفتار برخی مسئولین را مشکل اساسی فرهنگ ما دانست و گفت: ما از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون شعار مرگ بر آمریکا را سر دادیم ولی امروزه شاهد آن هستیم که مسئولین دولت به گونه ای دیگر رفتار می کنند. بنابراین بدیهی است این سوال در باروت خیس پرسیده شود که چقدر رفتار وزیر امور خارجه ایران با شعار مرگ بر آمریکا مردم منطبق است.

شریف زاده با انتقاد از جشنواره باروت خیس گفت: این جشنواره قبل از هرچیز باید تبیین کند که چه دستاوردی را می خواهد به ارمغان بیاورد و چه اتفاق جدیدی در آن قرار  است رخ دهد. به عبارت دیگر مردم که مدام از آمریکا نفرت می جویند در این صورت این جشنواره چه راهبردی در افزایش دانش جامعه خواهد داشت.

شریف زاده با تمثیل استکبار به گاو وحشی که نمی توان با آن از رو به رو مواجه شد و باید از پشت به آن نزدیک شد گفت: باید فعالیت های فرهنگی به لایه های زیرین جامعه برود.

وی در رابطه با نحوه برخورد با استکبار افزود: گاهی مقابله با استکبار جنگ است و باید در آن تجهیز شد ولی در دیدگاه فرهنگی همیشه باید از آنها بر سر عدالت و حقانیت طلبکار بود.

این کارشناس مسائل فرهنگی با انتخاب هر پنج گزینه به عنوان افراد لایق برای دریافت این جایزه گفت: هر قدر ما در مواضع انقلابی خود تفرقه داریم، سران استکبار در مواضع خود متحد هستند ولی راهکار ها و چهره های آنان متفاوت است. یکی موقعیت حمله دارد و دیگری موقعیت اختلال ولی همه آنها بر سر اهداف متحد هستند.

شریف زاده در رابطه با وظایف دولت در قبال این فعالیت های فرهنگی گفت: فرهنگ در دل مردم است و دولت توانایی فرهنگ سازی ندارد، بلکه باید زمینه های فرهنگ سازی را ایجاد کند. در این میان مردم باید مطالبه فرهنگ سازی و ساخت زمینه های فرهنگ را انجام دهند.

وی در پایان با آرزوی موفقیت بیشتر برای این جشنواره گفت: این جشنواره باید بیشتر در رسانه ها مطرح شده و سطح اطلاع رسانی خود را گسترش دهد.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه