رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۱
  • کد خبر : ۴۸۴۵
  • مشاهده :72 views

زارعی: دولت در حق جشنواره های ضد استکباری نامردی نکند

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به نظر بنده عدم حمایت دولت از جشنواره هایی نظیر باروت خیس یا ناشی از بی اطلاعی است یا نامردی دولت.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به نظر بنده عدم حمایت دولت از جشنواره هایی نظیر باروت خیس یا ناشی از بی اطلاعی است یا نامردی دولت.

علی اصغر زارعی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره مردمی باروت خیس گفت: یکی از ویژه گی های بارز جشنواره های مردمی این است که برخلاف دستگاه های رسمی محدودیتی در بیان مواضع و تحلیل هایشان ندارند؛ فلذا می توانند مسائل را به طور واقعی تر مطرح کنند . بدین ترتیب این جشنواره ها منبع قابل اعتمادی اند تا مردم اعتماد کرده و یقینا جذابیت  هم خواهند داشت.

وی افزود: بنا بر ادبیات دینی ما استکبار در برابر حق سرکشی می کند که این هم شامل افراد حقیقی می شود و هم جایگاه های حقوقی را در بر کی گیرد. زارعی با بیان اینکه سردمداران مستکبرین هم امریکا و رژیم صهیونیستی هستند تاکید کرد: مستکبرین کسانی هستند که در برابر حق ایستادگی و طغیان می کنند . اما وظیفه ما هم این است که در برابر استکبار و طاغوت قیام و مبارزه کنیم. به دلیل آن که استکبار بر اساس خوی زیاده خواهی و تجاوز به حقوق و منافع اقشار مختلف جامعه یا کشور های مختلف دیت اندازی می کند. از این روست که نمی شود با روحیه تواضع و التماس با آنان برخورد کرد . مبارزه و مقاومت لازم است.

نماینده تهران دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس را منفورترین چهره خواند و خاطر نشان کرد: از آنجایی که انگلیسی ها معمولا روباه صفت ترند و چهره حقیقی شان را معمولا پنهان می کنند اما مکر و حیله شان هم زیاد است.

وی در بیان لزوم همکاری ارگان های مختلف با جشنواره های ارزشی گفت:  دستگاه حاکمیتی بایستی نقش حمایتی داشته باشد؛ چه در تشکیل و چه در مکان و امکانات و سالن و… باید کمک کنند. وی افزود: عدم حمایت دولت به این دلیل است که یا به اصل جشنواره توجیه نیستند که در اینصورت لازم است اهداف جشنواره بیشتر انتقال داده شود و یا اینکه محافظه کارند و خوف دارند که حمایت از این نوع جشنواره ها برایشان تبعاتی داشته باشد. به نظر بنده عدم حمایت دولت یا ناشی از بی اطلاعی است یا نامردی دولت.

وی به عنوان پیشنهاد برای بهتر برگزار شدن جشنواره های مردمی و استفاده از این پتانسیل مردمی در زمینه های فرهنگی افزود:باید اول زیرساخت هایی را تدارک ببینند، برنامه ریزی کنند در اینصورت مطمئنا موفق می شوند. همچنین مردم را نیز باید به خوبی در فعالیت ها دخیل کنند.

وی در پایان امام راحل، مقام معظم رهبری و سید حسن نصرا.. را به عنوان شجاع ترین افراد در مواجهه با استکبار برشمرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه