رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۱
  • کد خبر : ۴۸۳۲
  • مشاهده :77 views

استادآقا: افکار عمومی یادش نمی رود که دشمن اصلی نسبت به کشور ما و انقلاب چه موضعی دارد

استادآقا گفت: وقتی در اقصا نقاط دنیا در مقابل جبهه استکبار ایستادگی می کنند در جمهوری اسلامی ایران که قرارگاه خداخواهی و استکبارستیزی است نمی شود کرنش در برابر مستکبرین انجام شود. ایران باید مظهر استکبار ستیزی باشد تا در دنیا همه از او الگو گرفته و مبارزه خود را ادامه دهند.

استادآقا گفت: وقتی در اقصا نقاط دنیا در مقابل جبهه استکبار ایستادگی می کنند در جمهوری اسلامی ایران که قرارگاه خداخواهی و استکبارستیزی است نمی شود کرنش در برابر مستکبرین انجام شود. ایران باید مظهر استکبار ستیزی باشد تا در دنیا همه از او الگو گرفته و مبارزه خود را ادامه دهند.

حسین استادآقا فعال فرهنگی و سیاسی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه جشنواره باروت خیس گفت: حرکت های مردمی فرهنگی حتما ماندگارتر از حرکت های رسمی و دولتی است. این جشنواره هم جزء آن دسته از حرکت های جبهه فرهنگی انقلاب است که به تعمیق ارزش ها کمک می کند . باروت خیس درست درمقابل حرکت دشمن است که می خواهد جهت مناسبات فکری مردم را تغییر دهد.

استاد آقا گفت: همانطور که رهبری گفتند بعضی ها میخواهند دشمنی دشمن را کمرنگ کنند . جشنواره باروت خیس باعث می شود که افکار عمومی یادش نرود که دشمن اصلی کیست و کجاست و نسبت به کشور ما و انقلاب چه موضعی دارد.

وی افزود: امام جبهه استکبار و مشخصا آمریکا را شیطان بزرگ نامید . شیطان هم کسی است که در مقابل خداوند استکبار ورزید و از فرمان خداوند سر باز زد.

این فعال فرهنگی بیان داشت: با انقلاب اسلامی هرچه مستکبرین می خواستند دنیا را به سمت بی خدایی  ببرند موفق نشدند.

وی در ادامه تاکید کرد: طبیعتا هرکس در جبهه حق با هر دین و مذهبی باید در مقابل استکبار بایستد. از این روست که جنبش وال استریت در آمریکا در مقابل نظام حاکم شکل می گیرد، بیداری های اسلامی در کشورهای اسلامی شکل می گیرد .مبارزه با دشمن علیه فتنه و نهضت علیه صهیونیست در کشورهایی که حتی مسلمان نیستند بروز می کند. وقتی در اقصا نقاط دنیا در مقابل جبهه استکبار ایستادگی می کنند در جمهوری اسلامی ایران که قرارگاه خداخواهی و استکبارستیزی است نمی شود کرنش در برابر مستکبرین انجام شود. ایران باید مظهر استکبار ستیزی باشد تا در دنیا همه از او الگو گرفته و مبارزه خود را ادامه دهند.

استاد آقا در انتخاب منفورترین شخصیت ضد ایرانی و ضد اسلامی سال گذشته گفت: مقامات غربی همه عروسک های خیمه شب بازی هستند و هیچکدام عنصر اصلی نیستند ما باید دشمن اصلی را فراموش نکنیم .

وی در ادامه تاکید کرد: قرآن هم می فرماید: دشمن ترین و منفور ترین ها جریان یهود عنود است . لذا فکر می کنم صهیونیسم بین الملل هم منفورترین است هم دشمن ترین .

ایت فعال فرهنگی افزود: نتانیاهو و بقیه تفاوتی ندارند . صهیونیسم بین الملل که حتی بر مقدرات حکومت آمریکا هم سیطره دارد دشمن ترین جریان هم با ایران اسلامی و هم با اسلام گرایان و خداگرایان و جبهه مستضعفین در دنیا است.

استاد آقا در بیان لزوم حمایت دولت از جشنواره ها و حرکت های ارزشی و مردمی گفت: از آنجایی که اسم این جشنواره ها مردمی است طبیعتا باید به صورت مردمی هم شکل بگیرد تا پایدار باشد. دولت ها سلیقه ها و رویکرد های متفاوتی دارند. اگر این جشنواره های مردمی متکی به حمایت های دولت شود با تغییر دولت ها زمین می خورد.

وی در ادامه تاکید کرد: اصل در این جشنواره ها این است که خود جوش باشد و از جریان مردمی حمایت شود اما بزرگترین مسئله این است که مورد توجه مقام معظم رهبری است و در قالب جبهه فرهنگی انقلاب حضرت آقا به آنها توجه ویژه دارند. وی خاطر نشان کرد: رهبری با مسئولین جشنواره عمار دیدار کردند یا در سال نود و سه در مشهد فرمودند: این رویش های فرهنگی مردمی  اصیل است و باید حمایت شود و این نشان میدهد که این فعالیت ها مورد تائید ایشان است.

استاد آقا افزود: البته اینها نافی لزوم حمایت دولت نیست. اگر دولت می خواهد فرهنگ انقلابی و فرهنگ ارزشی شکل بگیرد باید از این قبیل فعالیت ها حمایت کند .

وی در پاسخ به این سوال که استفاده از پتانسیل های مردمی چقدر می تواند در زمینه های فرهنگی موثر باشد بیان داشت: مردم وظیفه خود را انجام داده اند. با حضور پرشور خود در همه عرصه ها و راهپیمایی ها نقش خود را ایفا کرده اند. باید مسئولین خود را با درخواست های مردم وفق دهند و برخی که می گویند انتخابات سال نود و دو برای بعضی ها پیام داشته است بدانند این راهپیمایی ها هر سال برای آن ها پیام دارد.

پیشنهاد استاد آقا برای بهتر برگزار شدن جشنواره های مردمی این بود که هرچه مردمی تر باشد بهتر برگزار می شود .

وی گفت: جشنواره عمار هم کارها را به شهرها و شهرستان ها و حتی روستاها گسترش داد و نتیجه مثبت آن را دید.

وی ادامه داد: هرچه مشارکت مردمی در حوزه جبهه فرهنگی انقلاب بیشتر و واقعی تر باشد کارکرد این جشنواره ها بهتر خواهد بود.

استاد آقا در پایان پیرامون شجاع ترین شخصی که بیشترین مقابله با استکبار داشته اظهار داشت: اشجع الناس و کسی که هرساله جایزه شجاع ترین شخص در برابر استکبار را باید به او داد مقام معظم رهبری است. اما بعد از ایشان نمادهای مقاومت در دنیا سیدحسن نصرالله،عماد مغنیه، جواد مغنیه ها و سرداران و سربازان گمنامی اند که در جبهه های مختلف دفاع از هویت اسلامی دارند. شهیدحمید تقوی یا کسانی که هنوز به نبرد می پردازند . نیز حجت الاسلام زاکی زاکی در نیجریه که سه پسر او در روز قدس در راهپیمایی شهید شد اما وی سربلند بیرون می آید و از انقلاب اسلامی دفاع می کند شایسته جایزه شجاعت اند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه