رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۵
  • کد خبر : ۴۸۰۰
  • مشاهده :62 views

جشنواره باروت خیس گفتمان خود را مشخص کند

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: جشنواره باروت خیس باید گفتمان خود را مشخص و دستاوردهای خود را به وضوح عرضه کند.

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: جشنواره باروت خیس باید گفتمان خود را مشخص و دستاوردهای خود را به وضوح عرضه کند.

قاسم غفوری، کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: در این جشنواره ها باید شناخت ساختار غرب اصل قرار گیرد، ساختاری که افراد آن را متمدن و با فرهنگ به جهان معرفی می کند و به هر آنچه که برآمده از خارج این مجموعه باشد نگاه تحقیر آمیز دارد.

وی افزود: جشنواره ها باید هدف گذاری مناسب و تاثیر گذاری منحصر به خود را داشته باشند. جشنواره باروت خیس باید گفتمان خود را مشخص و دستاوردهای خود را به وضوح عرضه کند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به لزوم تقابل با فعالیت های ضد دینی غرب تصریح کرد: حرکت هایی که امروزه در تقابل با فرهنگ غرب شکل می گیرد نیاز به یک نگاه هنرمندانه به انضمام دیدگاه جهانی دارد.

وی ادامه داد: ما در اوایل انقلاب تنها شاهد راهپیمایی روز قدس در ایران بودیم ولی امروزه در سراسر دنیا این راهپیمایی اتفاق می افتد.

غفوری مبارزه با استکبار را از اولویت های نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: دولت جمهوری اسلامی برای تاثیرگذاری بیشتر فرهنگ در کشور باید به حمایت از ان جی او ها بپردازد و امکانات دولتی را در اختیار آنها قرار دهد.

وی با انتخاب دیوید کامرون به عنوان شخصیت برگزیده منفی این جشنواره افزود: نخست وزیر انگلیس علاوه بر سخنرانی ضد ایرانی خود در سازمان ملل، همواره تلاش بر تفرقه انگیزی در منطقه کرده و فعالیت هایش مربوط به لایه های زیرین استکبار است.

غفوری در پایان با اشاره به اضافه شدن جایزه شجاعت در جشنواره امسال گفت: بشار اسد رئیس جمهور سوریه و فرناندز ریس جمهور آرژانتین به عنوان اشخاصی که بیشترین هزینه را در تقابل با غرب کرده اند لایق تقدیر در این جشنواره هستند.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه