رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۸
  • کد خبر : ۴۶۸۰
  • مشاهده :76 views

وظیفه قرآنی ما استکبار ستیزی و مقابله با مظهر آن یعنی آمریکا است

سردار چراغی تاکید کرد: ما حق خضوع و کرنش در برابر مستکبر نداریم و بدون هیچ خوفی باید با او مبارزه کنیم.

سردار چراغی تاکید کرد: ما حق خضوع و کرنش در برابر مستکبر نداریم و بدون هیچ خوفی باید با او مبارزه کنیم.

سردار چراغی مسئول اردویی راهیان نور استان آذربایجان غربی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره مردمی باروت خیس گفت: این جشنواره باعث می شود که چهره واقعی غرب و استکبار جهانی برای مردم آشکار شود . اگر بدون چنین اقداماتی می خواستیم نشان دهیم که غرب قابل اعتماد نیست بسیار طول می کشید اما با برگزاری این جشنواره ها این مسئله نه تنها در ایران بلکه سطح بین المللی نمایان تر می گردد.

وی افزود: به نوعی می توان گفت که این دست کارها کاتالیزوری است که سریعتر خوی وحشی و متوحش غرب را آشکار می کند.

چراغی در ادامه تاکید کرد: ما اگر در مواجهه با استکبار به قرآن رجوع کنیم می بینیم که می فرماید: اشداء علی الکفار. پس وظیفه ما استکبار ستیزی است که امام راحل و مقام معظم رهبری هم حرفشان همین مطلب بوده است. مصداق بارز این استکبار هم امریکا و رژیم صهیونیستی است که باید ما برمبنای دینی و اعتقادی خود با این مستکبرین برخورد کنیم .

وی تاکید کرد: ما حق خضوع و کرنش در برابر مستکبر نداریم و بدون هیچ خوفی باید با او مبارزه کنیم. ما در مقابل جریان سلطه نباید ضعف نشان دهیم . مثلا در همین بحث انرژی هسته ای بارها مقام معظم رهبری فرموده اند که این بهانه است تا هدف دشمن که اصل انقلاب است مورد تهاجم قرار گیرد و ما در این زمینه هم هرچه عقب بنشینیم آنها چند قدم جلو می آیند.

چراغی منفورترین چهره ضد ایرانی، ضد اسلامی را نتانیاهو معرفی کرده و گفت: ریشه و اصل همه جریان های مستکبرین نتانیاهو یا همان رژیم صهیونیستی است و بقیه عروسک های این دست پنهان هستند.

وی در ادامه درباره لزوم حمایت دولت از جشنواره های مردمی سخن گفت و خاطرنشان کرد : دولت نیز از همین مردم است و باید حمایت کند .متاسفانه انقدر که غربی ها و جریان استکبار متحد است ما در مسیر درستمان متحد نیستیم . علی(ع) می فرماید اطرافیان و پیروان معاویه در کفر خود و در راه نادرست خود متحدند اما اطرافیان ما در اسلامشان و در راه درستشان مصمم و متحد نیستند.

چراغی بیان کرد: در این باره دولتمردان یا غافل اند و یا خودشان را به غفلت زده اند؛ چرا که اگر از این نوع فعالیت ها حمایت نکنند به ضرر جامعه و نظام خود است.

وی افزود: حرکت مردمی ملت ما، جو جامعه ما و حرکت انقلاب ما استکبار ستیز است و ما باید از این فرصت و پتانسیل مردمی بهترین استفاده را کرده و فرصت سازی کنیم.

وی همچنین پیشنهاد داد که این جشنواره ها محدود به مکان و زمان خاصی نباشد تا بتوان از ظرفیت مردمی بیشتری استفاده کرد.

چراغی در پایان ملاک شجاع ترین فرد سال را مقاومت در مقابل استکبار دانسته و سیدحسن نصرا.. را به عنوان شجاع ترین فردی که در منطقه با استکبار و صهیونیسم مبارزه کرده است معرفی کرد.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه