رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۰
  • کد خبر : ۴۶۵۵
  • مشاهده :83 views

آلیا: در مقابل مستکبران به جای ذلت باید با عزت و غرور ایستاد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هر دوره جشنواره باروت خیس به نام یکی از شهدای گران‌قدر نام‌گذاری شود که هم مظهر شجاعت و مقابله با استکبار بودند و هم ایستادگی و مقاومت کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هر دوره جشنواره باروت خیس به نام یکی از شهدای گران‌قدر نام‌گذاری شود که هم مظهر شجاعت و مقابله با استکبار بودند و هم ایستادگی و مقاومت کردند.

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: جشنواره باروت خیس حامل یک پیام است که قطعاً موردتوجه مردم دنیا قرار می‌گیرد.

وی با تاکیدبر اینکه رسانه ملی باید از جشنواره باروت خیس حمایت کند گفت: جشنواره باروت خیس عامل تقویت بنیان‌های اعتقادی مردم می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر از رسانه ملی به‌کرات اخبار جشنواره اعلام شود، باعث تقویت بنیان‌های اعتقادی مردم می‌گردد.

آلیا در مورد تأثیر «جشنواره مردمی باروت خیس» در شناساندن چهره استکبار به مردم گفت: این جشنواره در نوع خود یک ابتکاری است؛ همان‌طور که تمام انسان‌ها می‌دانند که خوب و بد وجود دارد و در داستان‌های قرآنی، هم شخصیت مثبت و هم شخصیت منفی معرفی می‌شود؛ در جریان پیشرفت و تکامل بشریت، هم حرکت‌های مثبت و هم منفی مشاهده می‌کنیم. طبق آیات قرآن، ما هم ولایت الله و هم ولایت طاغوت را داریم و به خوبی هم اشاره ‌شده است که طاغوت یا شیطان، جامعه را به سمت سقوط می‌برد ولی ولایت الله یا مصلحان یا رهبران الهی جامعه را به سمت فضایل الهی سوق می‌دهند.

وی ادامه داد: امروزه یکی از جایزه‌های عرف بین‌الملل، جایزه «نوبل» است که متأسفانه به تباهی کشیده شده و درواقع هرکه در راه اسلام هراسی تلاش می‌کند جایزه نوبل را می‌گیرد. از سوی استکبار درواقع قلب واقعیت رخ‌داده و تمام این ارزش‌ها وارونه شده است می‌بینید که به شیرین عبادی جایزه نوبل می‌دهند یا از فرمانده ناو وینسنس تقدیر می‌کنند؛ اما این حرکت که در ایران و در این سه سال شکل‌گرفته می‌خواهد این پیام را به دنیا دهد که هر خوبی و بدی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در مقابل آن واکنشی نشان داده می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهدای اولین جایزه جشنواره مردمی باروت خیس به میشل اوباما افزود: اهدای این جایزه به میشل اوباما یک پیام انسانی داشت. جشنواره مردمی باروت خیس یک ابتکار قابل‌تقدیر است که قطعاً نه تنها موردتوجه مردم ایران بلکه موردتوجه مردم دنیا قرار می‌گیرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به سؤالی در مورد معنا و مفهوم استکبار در اندیشه‌های انقلابی گفت: استکبار در قرآن و اندیشه‌های امام به معنای زیاده‌خواهی و سلطه‌جویی‌های بی مبنا و غارت بشریت به خاطر همان خوی تکبر و خودبزرگ‌بینی است. آن‌طور که «رمزی کلارک» چند سال پیش در یک مقاله گفت از دولتمردان آمریکا می‌توان به‌عنوان «قلدر محله» یادکرد که می‌خواهند دنیا را با پشتیبانی لابی‌های صهیونیست‌ها برای منافع شخصی خودشان غارت کنند؛ به نظر من نماد خوی استکباری کشور آمریکاست.

آلیا در ادامه تصریح کرد: عقب‌نشینی در مقابل استکبار، نه به لحاظ منطق و عقل و نه به لحاظ نمونه‌های تجربی که رخ‌داده پذیرفتنی نیست. در مورد استکبار حدیث و روایاتی وجود دارد که در مقابل مستکبران باید باعزت و غرور و مقاومت ایستاد و کوچک‌ترین عقب‌نشینی باعث جسورتر شدن و حمله آنها خواهد شد. همان‌طور که حزب‌الله لبنان یا رزمندگان کشورمان در طول هشت سال دفاع مقدس و یا الآن در یمن و بحرین می‌بینیم تنها راه صحیح برخورد با استکبار مقاومت و ایستادگی است. طبق آیه وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّهٍ به لحاظ قدرت دفاعی و بازدارندگی باید مجهز شد و هرچه استکبار تلاش می‌کند که ما را ضعیف نگه دارد ما باید خودمان را به آخرین تجهیزات مجهز کنیم و فریب بعضی وعده‌های استکبار را نخوریم.

نماینده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مورد فرد مناسب برای اهدای جایزه باروت خیس گفت: در بین نامزدهای سومین دوره جشنواره مردمی باروت خیس، هر پنج نفر لایق جایزه هستند ولی همواره ام‌الفساد، نتانیاهو است و اگر می‌بینیم که توهینی به پیامبر عظیم الشان اسلام می‌شود به خاطر لابی‌های صهیونیست‌ها و حمایت‌های مالی آنهاست یا سایر این افراد همه با هماهنگی و دستور صهیونیست‌ها عمل می‌کنند.

آلیا در پاسخ به این سؤال که چه کسی را لایق نشان شجاعت جشنواره باروت خیس می‌داند عنوان کرد: چند نفر مدنظرم هستند یکی سردار سلیمانی که در همه صحنه‌ها حضور دارند و قوت قلب داخل و خارج کشور و بازوی رهبری در منطقه هستند و دیگری هم سید حسن نصرالله که همین‌طور عمل می‌کنند.

وی در پایان گفت: فکر می‌کنم هر دوره جشنواره باروت خیس به نام یکی از شهدای گران‌قدر نام‌گذاری شود که هم مظهر شجاعت و مقابله با استکبار بودند که ایستادگی و مقاومت کردند. انتقادی هم از جشنواره دارم، به نظرم تبلیغات برای شناساندن جشنواره محدود و کم است به نظر می‌آید اگر رسانه ملی به‌کرات اخبار جشنواره اعلام شود، باعث تقویت بنیان‌های اعتقادی مردم می‌گردد.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه