رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۳
  • کد خبر : ۴۴۷۹
  • مشاهده :70 views

فضایلی: جایزه باروت خیس یک طنز فاخر واقعی و سیاسی است

فضائلی گفت: تاکنون جوایز این جشنواره منفی به شخصیت هایی اعطا شده که بیشتر در زمینه مسائل مربوط به ایران به کسورمان ظلم وتعدی داشته اند. برای بهبود و فراگیری بیشتر این جایزه و جهانی شدن آن به نظر می رسد که گزینه های انتخاب این جایزه در مناطق گوناگون جهان می تواند فراگیر شود.

فضائلی گفت: تاکنون جوایز این جشنواره منفی  به شخصیت هایی اعطا شده که بیشتر در زمینه مسائل مربوط به ایران به کسورمان ظلم وتعدی داشته اند. برای بهبود و فراگیری بیشتر این جایزه و جهانی شدن آن به نظر می رسد که گزینه های انتخاب این جایزه در مناطق گوناگون جهان می تواند فراگیر شود.

مهدی فضائلی مدیر عامل موسسه فرهنگی سروش در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس پیرامون این جایزه گفت:جایزه باروت خیس به عنوان یک جایزه منفی نمونه های جهانی  دارد که این اقدام در ایران نیز صورت گرفته و می تواند تاثیر گذار باشد، درواقع جایزه باروت خیس یک روش و قالب برای ابراز مخالفت و انتقاد از چهره های جنایتکار با استفاده از افکار عمومی می باشد .

مدیرعامل سابق خبرگزاری فارس افزود: جایزه باروت خیس می تواند به عنوان یک طنز فاخر تلخ و در عین حال واقعی انعکاس جهانی خوبی داشته باشد که باید در همین راستا پوشش رسانه ای خوبی در جریان برگزاری جشنواره باروت خیس صورت بگیرد.

این فعال فرهنگی و سیاسی در ادامه پیرامون معیارهایی که باید در انتخاب نامزدهای این جایزه مورد توجه قرار گیرد، گفت: بنا بر اطلاعات بنده تاکنون جوایز این جشنواره منفی  به شخصیت هایی اعطا شده که بیشتر در زمینه مسائل مربوط به ایران به کشورمان ظلم وتعدی داشته اند. برای بهبود و فراگیری بیشتر این جایزه و جهانی شدن آن به نظر می رسد که گزینه های انتخاب این جایزه در مناطق گوناگون جهان می تواند فراگیر شود.

فضائلی همچنین خاظر نشان کرد: توجه به ارزش های انسانی و معرفی آنها با ادبیاتی مناسب می تواند مورد توجه دست اندکاران این جشنواره قرار گیرد.

وی در همین خصوص افزود:ما امروز ارزش های فرهنگی و انسانی بزرگی داریم که قابل ارائه به جهان می باشد و باید در همین راستا با بهره گیری از هنر و فرهنگ آن را به دیگران منتقل کنیم.

وی در خصوص گزینه منتخب خود به عنوان برگزیده جایزه باروت خیس گفت: نتانیاهو و نخست وزیر فرانسه از کسانی می باشند که به مقابله جدی با میلیون ها مسلمان پرداخته و از همین رو این دو نفر افراد مناسبی برای دریافت این جایزه می باشند.

انتهای پیام./

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه