رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۰
  • کد خبر : ۴۳۴۷
  • مشاهده :84 views

باروت خیس در ابعاد فرهنگی خوب عمل نکرده است

در زمینه مخاطب شناسی جشنواره باروت خیس عملکرد قابل قبولی داشته اما در زمینه فرهنگی خوب عمل نکرده است.

سردار بهروز اثباتی فرمانده قرار گاه سایبری ستادکل نیروهای مسلح در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس گفت: در بسیاری از کارهای فرهنگی باید اصول کار فرهنگی حفظ شود و عناصر اصلی محتوا و موضوع درست انتخاب شود.

وی در ارتباط با اهمیت جشنواره ها در فضای فرهنگی کشور گفت: جشنواره یک قالب برای عملیات فرهنگی است . اگرامروزه فعالیتهای فرهنگی ما چندان موثر واقع نمی شود مشکل از قالب آن نیست بلکه مشکل از عناصر اصلی کار فرهنگی است که در برخی فعالیت ها رعایت نمی کنیم وگرنه مشاهده می کنیم دیگران از همین قالب به خوبی استفاده می کنند.

اثباتی در تبیین اصول کار فرهنگی اظهار داشت: در ابتدای هر کار فرهنگی باید یک مخاطب سنجی صحیح صورت گیرد.

وی ادامه داد: در کار فرهنگی باید هدف گذاری صورت گیرد که جشنواره باروت خیس هدف گذاری خوبی را انجام داده ولی باید چگونگی عملیاتی شدن آن را تبیین کند.

اثباتی فعالیت رسانه ای را سومین عنصر اصلی کار فرهنگی شمرد و گفت: متاسفانه در این زمینه جشنواره باروت خیس خوب عمل نکرده است.

این فعال فرهنگی استفاده از روش های متنوع را به عنوان آخرین عنصر ذکر کرد و گفت: در این گونه فعالیت ها اهداف ما بسیار معلوم است. برای مثال در جشنواره برلین، برندگان خرس طلایی  از فیلم های برتر دنیا هستند،  آن وقت می بینیم یک کارگردان ضد انقلاب در آن میان جایزه می گیرد به گونه ای که مردم از اهداف سیاسی این جشنواره مطلع نشوند.

وی افزود: متاسفانه ما در کار فرهنگی بسیار مشخص و رو عمل می کنیم به صورتی که تاثیر گذاری خود را از دست می دهد.

اثباتی برای تاثیر بیشتر کار فرهنگی گفت: ما ابتدا باید حساسیت های افکار عمومی را بشناسیم. اگر مخاطب جشنواره ما جامعه ایرانی است باید دارای ویژگی های خاص خود و اگر مخاطب آن مردم اروپا است باید با ادبیات اروپا سازگار باشد.

فرمانده قرار گاه سایبری ستاد گل نیرو های مسلح در ارتباط با کمک های دولتی به این گونه جشنواره ها اظهار داشت: اعتبار اینگونه جشنواره ها به مردمی بودن آنها است. اصلا باید ۹۹درصد جشنواره ها مردمی و خصوصی شود و دولت باید از دخالت در آنها پرهیز کند.

وی افزود: بزرگی اینگونه جشنواره ها به این است که گفته شود بسیجی ها آن را برگزار می کنند.

اثباتی در نقد جشنواره باروت خیس گفت: جشنواره باروت خیس اهدافی داشته که به آن نرسیده است. از نظر تاثیر گذاری باید گفت که جشنواره سال قبل تاثیر کمی را در مخاطب داشته . بهتر است اینگونه جشنواره ها تلاش بر ایجاد سوال در ذهن مخاطب را داشته باشند که البته برگزاری اینگونه جشنواره ها سخت تر و دشوار تر نیز می باشد.

اثباتی نخست وزیرفرانسه را به عنوان فرد لایق این جایزه معرفی کرد و تصریح کرد: رژیم صهیونیستی یک رژیم نامطلوب، استکباری و نجس است ولی کشور فرانسه دارای ویژگی هایی از  آزادی بیان و سابقه تمدن و ادبیات در این کشور است ولی نخست وزیر آن یک انسان بی هویت و خائن می باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه