رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۲
  • کد خبر : ۴۳۱۳
  • مشاهده :73 views

جایزه باروت خیس تلاش می کند تا از کلیشه ها خارج شود

این اشتباه است که ما براساس ذائقه های موجود فقط حرکت کنیم چرا که بسیاری از این ذائقه ها بر خلاف آن چیزی است که مورد قبول ما می باشد، از همین رو جایزه باروت خیس باید در راستای ترویج نظریاتی که دیدگاه ها و ذائقه های جدیدی را ایجاد می کند عمل کند.

امیر حسین ثابتی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و همچنین از فعالین رسانه ای در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس، پیرامون جایزه باروت خیس گفت: جایزه باروت خیس باید برای تاثیرگذاری بیشتر بر رسانه های بین المللی متمرکز شود، اگر به رسانه های خارجی زبان به ویژه انگلیسی زبان توجه شود در فراگیری و موثر واقع شدن جایزه باروت خیس تاثیر شایانی دارد.

وی همچنین در خصوص رویکرد جشنواره در انتخاب معیارهای برگزیده جایزه باروت خیس گفت: این اشتباه است که ما براساس ذائقه های موجود فقط حرکت کنیم چرا که بسیاری از این ذائقه ها بر خلاف آن چیزی است که مورد قبول ما می باشد، از همین رو جایزه باروت خیس باید در راستای ترویج نظریاتی که دیدگاه ها و ذائقه های جدیدی را ایجاد می کند عمل کند.

وی در همین رابطه افزود: سیاستی که باید مورد توجه جایزه باروت خیس باشد، پیشروی این جایزه در حوزه افکار عمومی است و اینکه حرکت نقطه ثقل خود را در اقدام معکوس یعنی اعطای جایزه بخاطره کار منفی قرارداده است.

وی در ادامه پیرامون فعالیت برای قوی تر شدن جایزه باروت خیس گفت: لازم است که تیم های پژوهشی بر روی معیارها و نوع فعالیت های خبری در رابطه با جایزه باروت خیس فعالیت نمایند.

این فعال رسانه ای در ادامه در رابطه با گزینه های مطرح شده به عنوان نامزدهای جایزه باروت خیس گفت: نتانیاهو بخاطر عمق جنایاتش تقریبا شناخته شده است، از طرف دیگر کسانی چون جان بولتن و خانم روت اقداماتی داشته اند که علی رفقم منفی بودن فراگیری کمتری داشته است، به همین خاطر نخست وزیر فرانسه  فرد مناسبی به عنوان برگزیده جایزه باروت خیس می تواند مطرح باشد چرا که با حمایت های خود و توهین به مقدسات وضعیت نفرت انگیزی را ایجاد نموده است.

ثابتی همچنین پیرامون جایزه شجاعت که امسال به جشنواره باروت خیس اضافه شده است گفت: شخصیت هایی چون سید حسن نصرالله و بشار اسد باوجود خدمات گسترده مطرح هستند، اما بهتر است این جایزه ازانجایی که باعث چهره سازی می شود به فردی تعلق بگیرد که کمتر چهره اش رسانه ای است، از همین رو دیوونه طنز پرداز فرانسوی در مقابل با مانوئل والس نخست وزیر فرانسه، به عنوان فردی که مقابل اهانت به پیامبر اسلام ایستاده است فردی مناسب برای دریافت جایزه باروت خیس می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:جشنواره باروت خیس سعی می کند که از کلیشه های مرسوم در قالب خارج شود و لازم است که در ادامه از کلیشه های رایج در حوزه محتوا هم خارج شود و کار پژوهشی در این حوزه لازمه بهتر شدن روند جایزه باورت خیس می باشد.

انتهای پیام./

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه