رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۳
  • کد خبر : ۴۱۸۷
  • مشاهده :42 views

اطلاعیه سومین جایزه مردمی باروت خیس

[one_third] در سومین تندیس باروت خیس، در یک اقدام بی­ سابقه، قصد داریم از بین این پنج نامزد، با انتخاب مستقیم مردم فهیم جمهوری اسلامی ایران و همه کسانی که در جهان، تشنه­ ی حقیقتند یک نفر را به عنوان «شایسته­ ی تندیس باروت خیس» برگزینیم. هرچند همه­­ ی این پنج نفر، به دلیل آرای […]

[one_third]

در سومین تندیس باروت خیس، در یک اقدام بی­ سابقه، قصد داریم از بین این پنج نامزد، با انتخاب مستقیم مردم فهیم جمهوری اسلامی ایران و همه کسانی که در جهان، تشنه­ ی حقیقتند یک نفر را به عنوان «شایسته­ ی تندیس باروت خیس» برگزینیم. هرچند همه­­ ی این پنج نفر، به دلیل آرای بسیار بالا، شایسته­ ی این تندیس هستند.

در پایان، از خدای بزرگ، می­ خواهیم ما را در این راه خطیر، یاریگر و راهنما باشد؛ همان­ گونه که یاری­گر زین العابدین امام سجاد (ع) بوده است:

خدایا!

چه بسا دشمنی که شمشیر دشمنی­ اش را بر سرم آهیخته … و وسیله­ ی من به سوی تو، اعتقادم به یکتایی توست. پس خود به یاری من آغاز نمودی و به نیروی خویش، پشتم را محکم نمودی، سپس تیغ تیز او را کند ساختی و او را پس از گردآوری یارانی چند، تنها گذاردی و … تیرهایی را که به سوی من نشانه رفته بود، به خودش بازگرداندی.

چه بسا متجاوز ستمگری که با مکرهایش بر من ستم نموده و دام های خود را برایم گسترده، در حالی که چاپلوسانه به من روی خوش نشان می­ داد، و با گلویی پر از خشم به من می نگریست. پس همین که ـ ای خدای مقدس و والای من!ـ  ناراستی باطن او را دیدی و زشتی نیتی را که در دل داشت در نظر داشتی … او را در پرتگاه دام خودش، سرنگون ساختی!

خدایا به تو پناه می­ آوریم از وسوسه­ ها و فتنه ­انگیزی ها و نیرنگ­ ها و مکرهای شیطان رانده شده؛ و از اعتماد به سخنان دروغ و آرزوپردازی ­های باطل و وعده ­های پوچ و فریب­ ها و دام­ های او… خدایا! هر باطلی را که در نظر ما، حق جلوه داده شده، به ما بشناسان و چون شناساندی ما را از آن نگاه دار و ما را به راه مکر و حیله­ ی با او بینا گردان!

خدایا رشته­ های او را پنبه کن … و نقشه­ های او را بر هم زن …

[/one_third]

[one_third]

کشورهای استعماری و دولت­ های استکباری، همه شب و روزشان، به مثابه ­ی دوزخ و بهشت است. روز را صلح طلبانه به پایان می ­رسانند و شب را ددمنشانه آغاز می­ کنند. و تنها آنهایی این رفتار دوگانه را می­ بینند که بینشی عمیق را سرلوحه­ ی قضاوتشان قرار داده باشند. به عبارتی: افرادی که سرد و گرم دیده باشند. شب و روز را دیده باشند.

امسال نیز در سایه ­ی لطف و رحمت الهی، سومین تندیس باروت خیس را تقدیم می کنیم به همه کسانی که صورت و معنی­شان با هم از زمین تا آسمان فاصله دارد. در دو سال گذشته، آدم­ هایی نامزد جایزه شدند که از الگوهای خونخوار خود، بسیار آموخته بودند؛ گویی سیری ناپذیر بودند.

در جایزه امسال، پس از بررسی نتایج نظرسنجی­ ها، پنج نفر دیگر نامزد شده ­اند. گرچه همه می­ دانیم این پنج نفر، تنها پنج نمونه­ ی دم دستی از این خیل بسیار زیاد است. هرچند روز به روز، نیّات واقعی خونخواران و زورگویان بیشتری در برابر مردم حقیقت طلب، برملا می شود.

نامزدهای این دوره:

بنیامین نتانیاهو: به دلیل کشتار ۵۷۸ کودک ظرف مدت ۵۱ روز، بر خلاف ظاهر صلح طلبانه­ ای که در مجامع عمومی دارند.

جان مک کین: به دلیل حمایت علنی از گروه های تروریستی داعش، القاعده، النصره و … در حالی که مدعی مبارزه با تروریسم هستند.

دیوید کامرون: به خاطر اهانت­ هایی که به رییس­ جمهور کشورمان داشته­ اند، در حالی­ که در ظاهر امر، همه جا از دموکراسی سخن می­ گویند.

مانوئل والس: به خاطر توهین به اعتقادات ادیان الهی، در حالی که ادعا دارند در فرانسه، آزادی اندیشه و حقوق انسانی وجود دارد.

کلودیا روت: به دلیل آشکار کردن رابطه عوامل جریان فتنه سال ۸۸ با جریان استکباری ، در حالی که در گذشته ، ادعایشان چیزی برخلاف این بود .

[/one_third]

[one_third]

این نکته را امروز، کودکان هم می­دانند. همه آموخته­ ایم که هر چیزی در جهان هستی، صورتی دارد و معنایی و چه بسا، معنا و ذات یک شیء هرگز بر ما آشکار نگردد. اما ناگفته پیداست، هر آینه که حقیقت چیزی آشکار شود، چیزی جز حیرت برای ما باقی نمی­ ماند. حیرتی که منشاء آن، این همه تفاوت است بین صورت و معنی و این همان دروغ است در عصر ما.

دروغ­ هایی که دشمنانِ به ظاهر دوست، برای ما ساخته­ اند. ساخته ­اند برای بقایشان و رشدشان. پشه­ای که شبانه، آن­گاه که همه در خوابند، آرام از گوشه­ای بیرون می­ جهد و خون دیگران را می­ مکد و آن حشره ­ای که برگ­ های سبز و سرزنده را به اسکلتی خشک بدل می­ کند برای بقای خود، همه چیز را نابود می­ کند. بی­ آنکه کسی را متوجه خود کند. این پشه­ ها و حشرات، با همه­ ی کوچکی و ناچیزی چه بسا برای انسان­ هایی الگویی مادام العمر شده­ اند. ماحصل این آموزه­ ها، حشراتی­ هستند «انسان­ نما» که هیچ­گاه سیر نمی­ شوند و همیشه، چیزهایی را برای صاحب شدن، در ذهن دارند.

اکنون در جهانی زندگی می ­کنیم که همه چیز در ظاهر دوستانه و صلح طلبانه است. اما آن دم که آفتاب فرو می­ نشیند و شب فرا می ­رسد سر و کله­ ی پشه­ ها و حشرات پیدا می­ شود. و حقیقت جهان آنگاه آشکار می­ شود که می ­بینی، رفتارها دوگانه است. در صورت چیزی دیگر و در حقیقت چیزی دیگر.

[/one_third]

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه